TürkiyeSON - 02.10.2023 -

Kenilerine rant sağlamaya çalışıyorlar

Kenilerine rant sağlamaya çalışıyorlar

malatya-aliyalçın

Konuşmasına temsilin hak ve hukuk meselesi olduğunu vurgulayarak başlayan Yalçın, seçimlere neden bağımsız aday olarak katıldığını açıkladı. Yalçın, yakın çevresiyle seçim istişareleri yaptığı vakit, Malatya’daki iktidar vekillerin de “sağımızdan solumuzdan acaba bunların akrabalık hukukunu nasıl zedeleriz, birbirlerine karşı nasıl soğuturuz diye her türlü çıkarın içine girdiler” diyerek gelişmelerden akrabalarını bilgilendirdi.

OYLARIMIZI PAZARLAYARAK, KENDİLERİNE RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞANLAR VAR

Yalçın’ın konuşmasında üzerinde ısrarla durduğu konu ise, seçmenin oyunu kendi çıkarına çeviren vekillerin tutumu oldu. Yalçın, “Bizim irademizi gasp ederek yıllardır tercihlerimiz, oylarımız üzerinden pazarlıklar yapılarak, oylarımızı pazarlayarak kendi rantlarına, çıkarlarına 7 sülalesine gelecek hazırladılar. Her zaman söylüyoruz; vekillerin dün maddi durumları nasıldı bugünkü maddi durumları nasıl?”

BİZ MANEVİ VE MİLLİ DEĞERLERİ SAHİPLENEN TARAFIZ

Siyasilerin Malatya’da güçlü istihdam alanı oluşturmak için yatırım ve teşvik getirmede başarılı olamadıklarına dikkat çeken Yalçın, “Bizler de eleştirmeliyiz. İktidara ve buradaki tüm yetkililere, taraflara şehre karşı merhametli olun, şehrin hakkını koruyun, çalışanın hakkını koruyun diye öneri sunmak en adil olanıdır. Bu bayrağın altında yaşayan herkesin, nasıl ki kardeşlik bağı, hukuku önemli ise hakkını ve hukukunu koruması da önemlidir. Oy vermek de bunlardan bir tanesidir. Bugün sandığa gideceğiz ve diyeceğiz ki: bugüne kadar bu oldu ama artık ben bir değişimin başlamasını, halkta karşılığı olan bir temsilin oluşmasını istiyorum. Bu en demokratik haktır. İşte biz bugün, bu hakka talibiz, biz bugün bilinçleneceğiz. Zira bizim oyumuz öyle heba edilmesi gereken bir oy değildir. Biz manevi ve milli değerleri sahiplenen tarafız, halkız. Kalkınmışlığımızın kamuoyuna adil bir şekilde yansıması gerekiyor’’

BİZ, KARDEŞLİĞİN TARAFINDAYIZ

Toplumun temsilcilerinin toplumun önüne çıkması gerektiğini belirten Yalçın, ‘’Bizim çocukluğumuz, gençliğimiz bu toplumun içinde geçti. Bizim asla bilinmeyen bir kesitimiz yok. Tertemiz bir alınla, dosdoğru bir dille, saygıyla ve edebimizle bu toplumun içindeyiz. O yüzden bugün gidin topluma deyin ki; biz doğru taraftayız, biz kardeşliğin tarafındayız ve oylarınızı mutlaka doğru ve güçlü bir şekilde kullanın’’

BİZİM OYUMUZ, HALKIN KADİR KIYMETİNİN BİLİNMESİNİ SAĞLAYACAK

Bağımsız milletvekili adaylığı sürecinde kafamızdaki, düşüncelerimizdeki, zihinlerimizdeki şüphe ve korkuları bir yana bırakacağız diyen Yalçın, ‘’Bizim oyumuz geleceğimizi, bundan sonraki halkın kadir kıymetini bilinmesini ve bu halk görüşünün halk değerinin üstün kılınmasını belirleyecektir. Asla kalıp kıracak, birbirimiz hakkında olumsuz şeyler oluşturacak bir dil kullanmayacağız. Çünkü biz kardeşlikten tarafız, seçim sonuçlarında iktidar temsilcilerine göre halk daha güçlü, sağlam bir yerde duruyor diyeceğiz. Eğer seçimden güçlü bir oyla çıkarsak bundan sonra her şey değişecek’’sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: