TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kent Bülteni Okuyucularla Buluştu

Kent Bülteni Okuyucularla Buluştu

Adıyaman Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kent Bülteni’ okuyucularla buluştu.

Adıyaman Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kent Bülteni’ renkli ve dolu içeriğiyle okuyucuların beğenisine sunuldu.

Adıyaman Belediyesi tarafından tamamlanan ve üzerinde çalışılan projelere yer verilen bültenin SUNUŞ yazısında yaptıkları çalışmalara kısaca değinen Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yaklaşık 3 yıllık görev süresi boyunca tüm Adıyamanlıların desteğiyle birçok radikal kararın altına imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini belirtti.

Başkan Kutlu, ‘DEĞİŞİM ZAMANI’ başlıklı yazısında kısaca şunlara değindi: “30 Mart 2014 tarihinde yüksek iradenizle layık görüldüğümüz belediye başkanlığı makamında partili partisiz, sağcı solcu, Alevi Sünni, Türk Kürt ayrımı yapmadan, şahsıma en az oyun çıktığı mahallelerde bile vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek çalışmalar yaparak, herkese eşit hizmet anlayışı yürüttük ve ‘değişim’i başlattık! Görev süremiz boyunca; Altyapı ve üstyapı çalışmalarından sosyal faaliyetlere, kentsel dönüşüm, ulaşım, yaman kart ve parkmetre gibi yeni ve yeniden hizmete konulan çalışmalardan, şehrin yıllardır çözüm bekleyen problemlerinin ortadan kaldırılması için yaptığımız girişimlere kadar birçok önemli hizmete imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bunlardan en yenisi ve belki de en önemlisi şehrimizin batısında yer alan Eğriçay alanını kapsayacak olan ‘Vadiyaman Projesi’dir. İnşallah şehrimizin batı ile bağlantı noktasında yer alan Eğriçay alanında gerçekleştirilecek olan bu projeyle şehrimiz ferah bir alana daha kavuşacak. Bunun yanında, 2015 yılında başlattığımız ‘asfalt sorunu olan sokak bırakmayacağız’ hedefimize 2016 yılında büyük ölçüde ulaştık. 2017’de de kalan kısımları tamamlayacağız. Ayrıca yine şehir merkezinde 30 yıllık alt yapıyı değiştirmek için düğmeye bastık. Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen ilklerden bir tanesi de kentsel dönüşüm çalışmaları oldu. Bakanlar Kurulu tarafından onanan kentsel dönüşüm projemiz kapsamında iki mahallemizde çalışmalara kısa süre içerisinde başlamak için hazırlıklarımızı tamamladık. Bizim dönemimizde gerçekleştirilen yeniliklerden bir tanesi olan ulaşımda da önce otobüs sayımızı arttırdık, sonra da gerek Yaman Kart, gerekse yeni otobüs güzergâhlarıyla her şeyin en iyisini hak eden siz değerli hemşerilerimiz için önemli bir sorunu daha ortadan kaldırmış olduk. Yine belediyemiz tarafından ilk kez uygulamaya konulan taziye hizmetleri ve taziye yemeklerinin amaca ulaşması ve sizlerden takdir görmesi de bizi çok mutlu etmiştir. Temel sorunların yanında sosyal yaşama da önem vererek gerek kültürel etkinliklerimizle, gerekse yaz kış hizmette olan spor salonlarımızla siz değerli hemşehrilerimizin her ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. Halkımız için yaptıklarımız, anlattıklarımızdan çok daha fazlasını kapsıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu hizmetlerimiz katlanarak devam edecektir. Bu vesileyle siz değerli hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

16 sayfadan oluşan ve kuşe kâğıda basılan ‘Adıyaman Belediyesi Kent Bülteni’ ile ilgili bilgi veren yetkililer, bültenin 3 ayda bir rutin olarak yayımlanacağını dile getirdiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: