TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kent Konseyi’nden Görme Engelliler İçin Kur’an Kursu

Kent Konseyi’nden Görme Engelliler İçin Kur’an Kursu

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve Malatya İl Müftülüğü işbirliğinde görme engelli çocukların sosyal ve kültürel hayata adaptasyonlarını arttırmak ve Kuran-ı Kerim öğretmek amacıyla Kuran Kursu açtı.

Bütün öğrencileri her sabah ikamet ettikleri mahallelerde özel araçla ders aldıkları Büyükşehir Kent Konseyine getirme görevini de üstlenen Büyükşehir Kent Konseyi bütün ulaşım konusunda da büyük bir destek sağlıyor.

Öğrencilere İl Müftülüğünden görevli Mehmet Nuri Duran tarafından Görme engelliler alfabesi, başka bir adı Braille alfabesi olarak bilinen ve dikdörtgen düzen üzerine dizilerek altı kabartılarak oluşturulan bir alfabe düzeneği vasıtasıyla Kur’an-ı Kerim öğretiliyor.

Kursun amacı ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, görme engelli çocukların sosyal hayattan kopmalarını engellemek ve aynı zamanda yaz tatilini iyi değerlendirmelerine destek olmak amacıyla İl Müftülüğü ile birlikte kursu açtıklarını söyledi.

Geçen yaz yine Kur-an Kursu açtıklarını ve kursu başarı ile bitirenlere sertifikalarını verdiklerini söyleyen Pektaş, görme engellilerin toplumun ortak değeri olduğunu vurgulayarak “Özellikle çocuklar bizlerin geleceği. Geleceğimize sahip çıkmak hepimizin en önemli görevi olmalıdır” dedi.

Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Seyit Soner Yılmaz, Kent Konseyi binasında düzenlenen kursa 10 kursiyerin katıldığını belirtti. Kursiyerlerin ulaşım imkânlarının Genel Sekreterlik tarafından karşılandığını söyleyen Yılmaz, desteklerinden dolayı Kent Konseyi Genel Sekreterine ve İl Müftülüğüne teşekkür etti.

Malatya İl Müftülüğünden görevli eğitmen Mehmet Nuri Duran, müftülüğün özellikle engellilere dönük eğitim çalışmalarını önemsediğini belirterek, kursa katılan çocuklara Kuran-ı Kerim ile birlikte dini bilgiler ve hadisler de öğrettiklerini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: