TürkiyeSON - 03.06.2023 -

Kent Konseyinden ziyaret

Kent Konseyinden ziyaret

KENT KONSEYİ HEYETİ BAŞKAN AYDIN’I ZİYARET ETTİ…

Sivas Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce ve konsey bünyesinde yeni kurulan Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Basın Meclisi temsilcileri Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette yeni kurulan meclislerin görev sorumluluklarını anlatan Konsey Başkanı İnce, 200 kişilik bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade ederek 2018 yılı içerisinde yapılması planlanan faaliyet raporunu Başkan Aydın’a takdim etti.

Daha sonra sırasıyla kendini tanıtan meclis üyeleri, konseyin ve bünyesinde oluşturulan meclislerin amacından bahsederek yapılması planlanan hizmetler hakkında görüşlerini bildirdi. Üyeler, 4 Şubat’ta televizyoncu Pelin Çift ile araştırmacı-yazar Erhan Altunay’ın katılımıyla Kudüs başlıklı bir program düzenleneceği bilgisini verdi.

Şehrin kimliğinin ve kültürünün korunması adına kamuoyu oluşturulması gerektiğini dile getiren Başkan Aydın ise, bu noktada Kent Konseyi’ne önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Daha verimli çalışmalar gerçekleştirilmesi noktasında konseye her zaman destek olacaklarını ifade eden Başkan Aydın, “Sizlerin bakış acısı ve vizyonu gayet güzel. İyi bir ekip oluşturulmuş. Çok başarılı olacağınıza inanıyorum, bana çok heyecan kattınız. Sivas geçmiş dönemlerde, Türkiye’nin şehir ve kent bilinci en yüksek illerinden birisi. Sonradan bu anlayış bozulmuş. Sizlerle birlikte bunu düzelteceğiz.” dedi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: