TürkiyeSON - 04.07.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kernek Külliyesinde eğitim gören öğrenciler tarihi mekanları gezdi

Kernek Külliyesinde eğitim gören öğrenciler tarihi mekanları gezdi

SEMT KONAĞI ÖĞRENCİLERİ KENT MÜZESİ VE ARSLANTEPE’Yİ GEZDİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Haftası nedeniyle Kernek Külliyesinde eğitim gören öğrenciler için Kent Müzesi ve Arslantepe Açık Hava Müzesine bir gezi programı düzenledi.

Müzelere olan ilgiyi artırmak ve sosyal hayatın içine taşımak amacıyla her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere Kent Müzesi, Arslantepe Açık Hava Müzesi ile Battalgazi İlçesinde bulunan tarihi mekânlara gezi programı düzenlendi.

Reklam

Müzeler Haftası nedeniyle düzenledikleri gezi programı hakkında kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürü Erkan Tekgül, “Müzeler Haftası’nın ve Uluslararası Müzeler Haftası’nın kutlamaktayız. Kernek Külliyemizde eğitim gören öğrencilerimizle birlikte bu günün anısına Kent Müzemizi ziyaret ediyoruz. Kent Müzesi ziyaretinin ardından öğrencilerimizle birlikte Arslantepe Açık Hava Müzesi’ni de ziyaret edeceğiz. Kent Müzemizin tarihe ışık tutan bir dokusu var. Malatya’mızın belleğini dünden bugüne yansıtan ve geleceğine ışık tutacak bir şekilde düzenlenmiş önemli bir müzemizdir. Buradan ailelere tavsiye edeceğim; müzeleri gezmek sadece çocukların akademik bilgisini geliştirmiyor, aynı zamanda çocukların eleştirel düşünebilmesini, tarihi sevmesini ve farkındalık yaratmasını oluşturuyor. Bu anlamda ailelere, özellikle çocuklarımızı hafta sonlarında mutlaka müzeler şehri olan Malatya’mızdaki tüm müzelerimizi gezdirmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Kent Müzesi’ni gezen öğrenciler müzeyi çok beğendiklerini ve bu gezinin çok faydalı olduğunu söylediler. Öğrenciler düzenlenen gezi programı kapsamında ziyaret ettikleri mekânları herkese tavsiye edeceklerini de belirttiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: