TürkiyeSON - 25.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Keskin’den esnaflara bayram tebriği ziyareti

Keskin’den esnaflara bayram tebriği ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Oda Başkanları ile birlikte esnafları ziyaret ederek, Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Keskin, esnafların ve vatandaşların bayramlarını tebrik erip, hayırlı alışverişler dileyerek, sohbet etti. Keskin, “Kurban Bayramının başta milletimiz, esnaf ve sanatkar camiasına ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kurban Bayramı nedeniyle sokakta kıyma çekilmesine ilgili tüm kurumların engel olmasını isteyen ve vatandaşlarında etlerini hijyen olmayan ortamlarda kıymaya çektirmemelerini isteyen Keskin, “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız kıyma çektiriyorlar. Sağlığa elverişli olmayan, merdiven altı ve sokak ortasında kesinlikle kıyma çekilmesine müsaade edilmemelidir. Kıyma çekilecek olan yer Kasaplardır. Vatandaşlarımızın sokakların temiz olması, etlerin hijyenik ortamda kıymaya çekilmesi için mutlaka kasap esnafına gelmesi lazım. Sokakta kıyma çekenlere yönelik verilen cezaların miktarı 30 ile 40 bin TL arasında.” dedi.

Reklam

Keskin, esnaflardan gelen tüm siyasetçilere çay ikram edip, sorunlarını anlatmalarını isteyerek, “Esnafımız siyasetçileri, milletvekillerini güzel karşılayıp çayını ikram etsin, ama yaşadığı sıkıntıları, karşılaştığı sorunları da mutlaka anlatmalı. Piyasada sıkıntı var, esnafımız önünü göremiyor, çünkü esnafımız sattığı ürünü aynı fiyata rafa koyamıyor.” ifadelerini kaydetti.

Yaşanın sıkıntıların atlatılacağını ve ülkeye mutlaka sahip çıkılacağını belirten Keskin, “Bağ-Kur primi çok yüksek. Asgari ücret artınca Bağ-Kur primleri de otomatik olarak artıyor. Bağ-Kur primlerine, en azından son asgari ücret artışı yansıtılmamalı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’dan seslenerek; bayramını tebrik ediyoruz, Allah sağlık ve sıhhat versin, ama zamların önüne geçmesini, Bağ-Kur primlerini aşağıya çekilmesini, ve emeklilere de en az asgari ücret kadar maaş verilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: