17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kiraz eğitim iş sendikasını ziyaret etti

Kiraz eğitim iş sendikasını ziyaret etti

Kiraz-iş

CHP İl Başkanı Kiraz, Eğitim-İş Malatya Şubesi’nin yeni oluşturulan Yönetim Kurulu’nı tebrik etmek ve çalışmalarında destek vermek üzere beraberindeki partililerle  birlikte ziyaret etti.

 

Eğitim-İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Enver Kiraz ve beraberindekilere ziyaretlerinden ve çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür edildi.

Eğitim-İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara ve Yönetim Kurulu’nu tebrik eden Enver Kiraz, çalışmalarında her zaman destek olacaklarını ifade etti.
CHP’li Başkan Kiraz’ın ziaretinde özellikle görevden alınan Okul Müdürleri, yaşanan rotasyonlar ve eğitim sisteminin sık sık değiştirilmesi konularında görüş alış-verişinde bulunuldu.
Eğitim-İş Malatya Şube Başkanı Kara’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
İşte Ziyarete dile getirilen konular ve Eğitim-İş ve CHP’nin Konunile ilgili Görüşleri:
OKUL MÜDÜRLERİ:
16 bin 553 okul müdürü için puanlama yapılmış,, 8 bin 150’sinin başarılı olduğu, 8 bin 403’ünün ise başarısızlık sebebiyle görevden alındığını bildirmişti.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali istemiyle açtığı dava geçtiğimiz hafta sonuçlandı. Danıştay, görevden alınan 8 bin 403 okul müdürünün görevine dönmesinin kapısını açtı.
AKP İktidara geldiği ilk günden itibaren hukuk tanımayan tavrını sürdürüyor. 17-25 Aralık operasyonlarının ardından hakimleri, savcıları, polis memurlarını yurdun dört bir yanına sürgün eden zihniyet, HSYK’yı kendisine bağlayan anlayış hayatın her alanında hukuksuzluk yapmaya da devam ediyor.
Hiç gidip görmedikleri okulla ilgili, okul müdürleriyle ilgili puan veren Milli Eğitim Şube Müdürleri gördük.
Bilimsel yayınları olmadan 100 tam puan alan okul müdürleri gördük.
Kendisine oy verip okul müdürü kadrosunu alan şube müdürleri gördük.
Haksızlık, hukuksuzluk,adam kayırmacılık  AKP ile birlikte zirve yaptı.
Tek bir sendika üyesi dışında hiç okul müdürü bırakmayacaksın, sonra da adaletten bahsedeceksin. Halkı kandırmayı bırakın.
AKP  Dünyanın en ‘yandaşçı’ siyasi partisi olarak tarihe geçecek.
Danıştay kararının ardından hiç vakit kaybetmeden okul müdürlerini tekrar görevlerinde  iade etmelidir. Zaten hukuksuz yapılan işi, hukuk kararına
rağmen uygulamayanlar suç işlemektedir.
AKP, ile birlikte sarı sendikacılık yerini sapsarı sendikacılığa bıraktı.İşçi ve memurların
ROTASYON:
Öğretmenlerimizin isteği dışında rotasyona tabi tutulması sürgün anlamına gelmektedir ve Bakanlığın bu tür bir dayatma içine girmesi kabul edilemez.
Bu uygulama ile yüzbinlerce öğretmenimiz ailelerinden ayrılacak, aile bütünlükleri bozulacak buna bağlı olarak da iş verimleri düşecektir.
Böyle bir rotasyon öğretmenlerimizi emekliliğe ve istifaya zorlamak demektir.
‘Ben yaptım oldu’ mantığından derhal vazgeçilmelidir.Rotasyon uygulamasına son verilmelidir.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.