TürkiyeSON - 20.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Kızılay Bölge Toplantısı Malatya’da Yapıldı

Kızılay Bölge Toplantısı Malatya’da Yapıldı
Reklam

 

Türk Kızılayı Bölge Toplantısı Malatya’da yapıldı. Doğu Anadolu şube başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya Türk Kızılayı Başkanvekili Kerem Kınık ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Bir otelde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, şube çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Göreve geldikleri 2014 yılından bu yana yapılan yardımlarla ilgili detaylı bilgiler sunan Yalçın, Kızılaya bağışta bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Daha sonra söz alan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerem Kınık, güçlü Türkiye, güçlü Kızılay sloganını hatırlatarak Türk milletinin ve kuruluşlarının gücünü tarihten aldığını ifade etti. Türk Kızılayı’nın tarihinin çok eskilere dayandığını belirten Kınık, şunları söyledi:
“Çok az kurumlar, değerler vardır ki onlara baktığınızda hiçbir şüphe duymadan, hiçbir tartışmaya mahal vermeden sizin size millet olduğunuzu hatırlatır. Kızılay da bu kurumlardan birisidir. Dün ve şimdiki sürece kadar bu topraklarda, bu toprakları muhafaza etmek için kanını akıtmış olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimiz, devletimiz büyüktür. Her zaman bu toprağa kanını akıtanların aileleri ‘Vatan sağ olsun’ der. Böyle bir medeniyetin çocuklarıyız” dedi.
Toplantıda ayrıca Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği tarafından Kızılay’a plaket verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: