TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Kızılay’a kan bağışında bulundular…

Kızılay’a kan bağışında bulundular…

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu ilçe temsilcileri Fuzuli Caddesinde bulunan Kızılay Kan Merkezini ziyaret etti..

 

Kızılay Malatya Şubesi Dernek Başkanı Av. Umut Yalçın duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü;
“birlik başkanımıza ve değerli yönetim kurulu üyelerine göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Kendileri ile de daha önce de bir kaç kez bir araya gelme gibi bir şansımız oldu,Başkanımız sağ olsun bu konuda çok duyarlı ancak bir türlü fırsat bulamadık kendileri büyüklük yaptılar. Bize ziyarete geldiler tüm yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bizim için önemli bir ziyaret oldu çünkü neredeyse yönetim kurulu tüm ilçelerde ki temsilcilerinizden oluşuyor. Bu durumda neredeyse Malatya’nın her ilçesinden birer birer kan almış oluyoruz. Tüm Malatya’yı temsilen tekâmül ediyorum ben bu duyarlılıklarından dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu bilincin oluşması sizler gibi gönüllü bu işte gerçekten duyarlı insanların zamanlarından ve işlerinden bir şekilde ayırmaları ve burada bu çabayı göstermeleri sayesinde oluyor Çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, “yönetim kurulundaki arkadaşlar ve ilçe temsilcisi arkadaşlarımızla bugün fuzuli caddesindeki Kızılay kan merkezi ve dernek başkanımızı böyle bir günde hem ziyaret edelim hem de kan verelim diye buradayız.biz zaten şahsi olarak dokuzuncu kanımızı vereceğiz ama önemli olan burada kış aylarında gerçekten kan sıkıntısı olduğu için bunu biliyor bu anlamda farkındalığı oluşturma adına kamuoyu ile paylaşma adına hem bir ziyarette bulunmak hem de farklı farklı ilçelerden gelen arkadaşların kan vermesi önemli olan şudur tabiî ki bizler yetiştiriciler olarak bazı ilçelerde de bu kan vermeyle alakalı programlarımızı hem dernek başkanımızla hem kızıl aydaki yetkili arkadaşlarımızla birlikte yapacağız, önemli olan burada ihtiyacı olanlara bir an önce bu kanların ulaştırılabilmesi ayrıca da zaten sağlıklı bir durum çünkü ben kan vermenin faydasını teknik insanlardan dinledim detayını kendim gördüm dokuzuncu kanımı vereceğim şimdi kan verdikten sonra faydasını çok gördüm gerçekten herkese de tavsiye ediyorum katılımcılara ve Kızılay’a bizleri misafir etikleri için teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum“diye konuştu.Sırayla birlik başkanı ihsan akın ve ilçeden gelen yönetim kurulu temsilciler kan verdiler ve ilçesindeki arkadaşlara’da vermelerini tavsiye edeceklerini söylediler .

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.