17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kızılay’dan Beyazay’a Anlamlı Ziyaret‏

Kızılay’dan Beyazay’a Anlamlı Ziyaret‏

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından Av.M. Umut YALÇIN, Ramazan SOYLU ve Deniz Akdeniz TOPÇU eşliğinde Beyazay Derneği Malatya Şube Başkanlığı ziyaret edildi. Bu ziyarette Kızılay Şubesi tarafından Beyazay Derneği’ndeki engelli üyelere paketler halinde kışlık kıyafet grupları hediye edilmiş ve devamında Kızılay’ın engelli aileler için ilk yardım eğitimi projesi de kabul görerek bu hususta çalışma başlatılmıştır.

Yapılan ziyarette söz alan Kızılay Şube Başkanı Av.M. Umut YALÇIN;

“Beyazay Derneği ile yakaladığımız sinerji ortak projelerimizin artmasına sebebiyet verecektir. Bu ziyarete elimiz boş gelmek istemedik derneğe kayıtlı engelli kardeşlerimize de kışlık ürünlerden oluşan birer giysi paketi hediye etmek istedik. Ayrıca Kızılay bünyesinde mevcut İlk Yardım Eğitim Merkezimizde Beyazay ile bu ziyarette yapmış olduğumuz protokol gereğince engelli ailelerine ilk yardım eğitimi verme hususunda da anlaşmış bulunuyoruz. Bu ziyarette Malatya Kadem Başkanı Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut‘un da aynı zamanda Beyazay Derneğinin başkan vekili olması sebebi ile bizimle bulunması bizim için bir projeye daha imza atmamıza sebebiyet verdi.Ben bize gösterdikleri misafirperverlikleri, Malatya ilinde engelli bireylere gösterdikleri destekleri sebebi ile Sayın Yılmaz Alaca’ya ve ekibine yine Başkan Vekili ve Malatya Kadem Başkanı Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve ekibine şükranlarımızı sunarız”

Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şubesi Başkanı Yılmaz Alaca;

“Bu ziyaret şehrin önemli sivil toplum kuruluşlarının birlikte daha iyi projelere imza atacaklarını gösterecek önemli bir ziyarettir. Bu ziyaret sırasında engelli kardeşlerimizin de kışlık kıyafet anlamında ihtiyaçlarının giderilmesi için yapmış olduğunuz bu çalışma da bizleri mutlu etti. Bu ziyarette bir projeye daha imza atmanın kıvancını yaşıyoruz. Bilindiği üzere ülkemizde ilk yardım konusunda büyük zaafiyetler yaşanmakta ve bu durum bir çok insanın ölmesine veya engelli olarak hayatını devam ettirmesine sebebiyet vermektedir. Bu anlamda engelli ailelere yönelik yapacağımız bu eğitim çalışması birlikteliğimize daha da bir anlam katacaktır”

Başkan Vekili ve Malatya Kadem Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut;

“Gerek Başkan vekili olduğum Beyazay’da gerekse Başkanlığını yürüttüğüm KADEM’de birlikte olmaktan zevk duyacağız, bu çalışmalara bizde gönülden KADEM olarak destek sağlayacağız. Eğitimlerin KADEM’de yapılması konusunda kapılarımız ardında kadar sizlere açıktır. Ayrıca KADEM ile de İlk Yardım Eğitimi konusunda  Ailelerin bilinçlendirilmesi için ayrı bir çalışmayı yaparak sivil toplum kuruluşlarının birlikte daha iyi projelere imza atması için gerek Kızılay’a gerekse Beyazay’a elimizden gelen tüm desteği vereceğimizden kuşkunuz olmasın”

Sözlerinin ardından Kızılay tarafından getirilen kıyafetler engelli üyelere dağıtılarak ziyaret sonlandırılmıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.