27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Kocaeli’de “Gaziantep Tanıtım Günleri” Etkinliği Başladı

Kocaeli’de “Gaziantep Tanıtım Günleri” Etkinliği Başladı

BAŞKAN ŞAHİN: KOCAELİ’YLE ORTAK YÖNÜMÜZ ÜRETKENLİĞİMİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Gaziantep Tanıtım Günleri” etkinliği Kocaeli’nde başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üreten şehir olması nedeniyle Kocaeli’yle ortak yapısı bulunduğunu bildirerek, “Türkiye’nin en önemli iki üretim merkezinin bir arada olmasını çok önemli görüyorum” dedi.

GAZİANTEP 10 GÜN BOYUNCA KOCAELİLERLE

Gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağına” giren Gaziantep’in yemekleri, baklavası, fıstığı ve kendine has kültürünün yanı sıra kent sanayisi, el dokumaları, bakırcılığı birebir tanıtılacak. 10 gün boyunca Kocaelilerle birlikte olacak tanıtım günleri, 15 Ekim Pazar gününe kadar açık tutulacak.

IŞIK: DOYUMLUK OLANI GAZİANTEP’TE

Açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gaziantep’in dünyanın en güçlü mutfaklarından biri olduğunu aktararak, “Sadece kendi yemez yedirmeyi de çok sever. Gaziantep’e gidip de memnun ayrılmayan bir tane insanı tanımıyorum. Misafir ağırlaması dillere destandır. Çalışmayı bir sanat haline getirmek, yemeği bir sanat haline getirmek Gaziantep’te ete kemiğe bürünmüş. Bu açıdan imrendiğim şehirlerden biridir. Her şeyi burada görüp tadacaksınız ama doyumluk olanı Gaziantep’te” diye konuştu.

ŞAHİN: KOCAELİ İLE ÖRTÜŞEN BİR YANIMIZ VAR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üreten şehir olması nedeniyle Kocaeli’yle ortak yapısı bulunduğunu bildirerek, “Gaziantep’in en önemli özelliklerinden bir tanesi üreten insanların yaşadığı bir şehir olmasıdır. Bu yönüyle Kocaeli ile örtüşen bir yanı vardır. Ülkenin en önemli iki üretim merkezinin bir arada olmasını ortaklıklarımızı çoğaltmak adına çok önemli görüyorum” dedi.

Anadolu hazinesini dünyaya anlatmaları gerektiğini aktaran Şahin, medeniyet ve kültürlerinin kendilerine emanet edildiğini, bunu uluslararası boyuta taşımak istediklerini dile getirdi.

AKSOY: GAZİANTEP DÜNYA’DAKİ YERİNİ ALDI

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, Gaziantep’in Türkiye’nin önemli üreten kentlerinden biri olduğunu belirterek, üretimi, kültürel değerleri ve gastronomisiyle Gaziantep’in dünyadaki yerini aldığını söyledi.

KARAOSMANOĞLU: GAZİANTEP ÇALIŞKAN VE GÜZEL YÜREKLİDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da Gaziantep’in üretken, çalışkan ve güzel yürekli insanların şehri olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve beraberindeki protokol üyeleri, etkinliğin açılış kurdelesini kesti.

Başkan Şahin, Işık ve beraberindekilerle stantları gezdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.