TürkiyeSON - 22.04.2024 -

KÜFÜRBAZ

KÜFÜRBAZ

Mamak yazıp okuyanlar çileyi yaşayanları bilmeyenler. Bedel ödemenin şerefini tasiyamazlar. Serefsizlesmeyin.Bir yerler koltuğu bırakmam diye inat etti. Kurultay “yok” dedi. “Buyurun mahkemeye” diyerek yol gösterdi. “Imzaları tanımıyoruz” buyurdular. Bir de çıkıp ” MHP’ni mahkeme kapılarına düşürecek bunlar” demeye başladılar. Bütün olumsuzluklara baskılara tehditlere rağmen imzalar teslim edildi. Genel merkezin açıklama yapma süresi doldu. Bu saate kadar beklendi. Tık yok. Ses yok. Açıklama yok. Eeee ne olacak şimdi Ne olacak dersiniz? Ilk başta manevra buydu. Imza verenler mahkemeye gitsin biz de tabana bunları şikayet edelim. Yılların MHP’ni mahkeme kapısına düşürdüler diye yenilikçi kanadı köşeye sıkıştıralım… Bu plan tutar mı bilmem? Yalnız amaç buydu. Işte o noktaya geldik. Peki ne yapılacak? Veya ne yapılmalı? Eğer imza sahipleri mahkeme yoluna giderse Balgat’tan yaylım ateşi başlar. Parti tüzüğü ile partinin itibarını zedelemek suçlamaları ile Ihraçlar peş peşe gelir. Mahkeme yolu seçilmezse o zaman.

 

 

Balgat sakinlerine buyurun efendim devam edin çok başarılı bir yönetim gösterdiniz demek olur. Iste o gun buyurun esas cenaze namazına. Yani iki ucu … degnek. Neresinden tutarsanız tutun olmayacak. Değişim icin 2018’e kadar beklemek bir yerlere desteğin devam etmesi anlamına gelir. Buna dayanma gücü var mı bu davanın? Valla cevabı siz bulun ben de rahatlayayım… Şimdi birileri çıkacak ülkücü iradeyi yok sayacak. Imza verenleri hain ilan edecek. Mahkemeye gidip yasal hakkını arayanlara ağız dolusu hakaretler edilecek. Hatta bu hakaretler yapılmaya ve yazılmaya başlandı. Neymiş mahkemeye gitmek doğru değilmiş. Iyi guzel de siz davet ettiniz degil mi işin ta başında?… Buyurun mahkemeye dediniz. Bir yerler ülkücü hukukundan bahsetmeye başlayacak yine. Ülkücü duruşu göstermek suç olacak merkeze ve tetikcilerine göre. Sayın Genel Başkanım; Bu iş sizin iki dudağınızın arasında biliyorsunuz. Bu davanın bu hareketin önünü açın. Buyurun bir büyüklük yapın.

 

 

Size yakışan bu olacaktır inanın. Ben sizin bu davaya bu harekete bu hizmeti yapacağınızı düşünüyorum. Yıllarını bu harekete vermiş ve 18 yıl genel başkanlığını yapmış size en yakışacak hareket kendi yonetiminizin seçmiş olduğu delegeye guvendiginizi göstermek olacaktır. Bunu yaparsanız ülkücülerin duaları sizinle olacaktır. Buyurun ülkücü hareketi mahkeme kapılarına düşmeden bu meseleyi halledin. .. Zor değil inanın. .. Hakkımızda hayırlısı diyelim. ..

 

Doğan Ay

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ulviye dedi ki:

    buyrun demokratik yolara buyrun verin mahkemee demedi mi bahçeli dedi.tıpkı kiracılık hukukuna ters hareketler yapıp amaç dışı ev kullanıp kirasını ödemeyen bir kiracı evsahibine ver mahkemeye demesi gibi verilir mahkemeye kim kazanır tabii ki evsahibi çünkü 16 sene boyunca kirayı ödemeyen kiracıya emsal davalarda oldugu gibi kazanma hakkı vardır.kazanacaktırda. bunu kiracıda biliyor ama sadece zaman kazanmak günü kurtaramaya çalışıyor.haa komşuların evsahibini kınamaya hakkı varmı hayır yoktur.çünkü kiracı evsahibini mahkemeye teşvşk etttikten sonra kimsenin kınamaya yargılamaya hakkı yoktur. tüm iyi niyetr yollarını deneyen evsahibinin başka seçenegi kalmamıştır. yani katılmıyorum. kesinlikle hiçbir ülkücü ülküdaşlarını degişim isteyenleri mahkenme ye gittiler diye ayıplayamaz. bahçeli mahkeme yolunu göstermiş ise yolu gösteren suçludur iyi niyet yollarını denemediği için tüm seçenekleri deneyen degişimcileri bu saatte hiçbir aklıselim insan suçlyamaz suçlama hakkınada sahip degildir.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.