TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kültür ve Turizm Bakanlığı İle Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Yetkililerinden Arapgir’e Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanlığı İle Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Yetkililerinden Arapgir’e Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa BOZDEMİR, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali HÜRATA, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Restorasyon ve Mimarlık Bölümünden Prof. Dr. Ayşe Ömür BAKIRER, Vakıflar Genel Müdürlüğü Sanat Eserleri ve Yapı İşleri Daire Başkanı Suat Faruk GİRAY, Vakıflar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Gökçe GÜREL ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Sanat Tarihçisi Ayşegül KÖKLÜ 27 Eylül 2017 Çarşamba günü ilçemize geldiler.

İlçe Kaymakamı Salih SAK ve Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU ile diğer yetkililer tarafından karşılanan heyete ilçemizin tarihi ve turistik mekânları gezdirilerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Malatya Valiliği ve Arapgir Belediyesi tarafından ilçemizde yapılan yatırımlar hakkında heyete açıklayıcı bilgiler verildi.

Daha sonra yapılan toplantıda Belediye Başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU ilçemizde yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı ve her iki kurumu ilgilendiren taleplerimizi de gelen yetkililere iletti.

İlçemizin doğal güzelliğine hayranlığını gizleyemeyen ve yapılan tarihi ve kültürel çalışmaları takdirle karşılayan heyet Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’ na teşekkür ederek, İlçemizde yapılması gereken diğer kültürel çalışmalara her zaman destek olacaklarını belirttiler. Tarihi Millet Hanında konaklayan heyete ilçemizin yöresel yemekleri ikram edildi ve Arapgir musikisi eşliğinde hoşça vakit geçirmeleri sağlandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: