16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Kulüp başkanlığa adayım’

‘Kulüp başkanlığa adayım’

Yeni Malatyaspor İkinci Başkanı İlhan Kavuk giderayak bombaladı:
Futbolseverlerin ilk kez Busabah gazetesinden duyurduğu Yeni Malatyaspor’da kriz haberleri, dün Kulüp İkinci Başkanı İlhan Kavuk ve Malatya kanadından 4 yedek yöneticinin istifa etmesiyle ayyuka çıktı. Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyerek, istifasını ve gerekçelerini sunan Kavuk bomba açıklamalarda bulundu. Adil Gevrek’ten sonra en çok para veren yönetici olduğunu ifade eden Kavuk, “Bu saatten sonra Kulüpte olumsuzluk yaşanırsa hesapsorarım, eğer kongre süreci yaşanırsa Başkanlık için aday da olurum” dedi.

 

aseds

Şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerken ve liderin sadece 2 puan gerisindeyken İstanbul’da yapılan bir yönetim kurulu toplantısıyla adeta dağılmanın eşiğine gelen Yeni Malatyaspor’da dün yaşanan gelişmeler camiada şok etkisi yarattı.

Gazetemizin daha önceden duyurduğu ve birlik beraberliğin bozulmaması adına tüm camiaya bir gün öncesinden bildirdiği gelişmeler, dün noktası virgülüne kadar gerçekleşince taraftarlar büyük üzüntü yaşadı. Başkan Adil Gevrek’in İstanbul’da kendi yönetimi ile aldığı kararların kulübü bataklığa sürükleyeceğini ön gören İlhan Kavuk, aldığı istifa kararını dün kamuoyu ile paylaştı. Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde yedek yönetimde olan Mehmet Aydın, İhsan Ulak, Hasan Özhan ve Turan Kopal ile basının karşısına geçen Kavuk, 36 dakika süren basın toplantısında gerekçeleriyle birlikte istifa kararını açıkladı.

İlhan Kavuk önce istifa kararını açıklayarak, bu dönemde kendilerine desteklerinden dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır’a, Ertan Mumcu’ya, Teknik Direktör Mustafa Uğur ve ekibine ve taraftar ile medyaya teşekkür etti.

“ADİL GEVREK PANİK İÇİNDE”
Daha sonra 6 aylık dönemde yaşadıklarını anlatan Kavuk, “Yönetimden iki kişi istifa etti. Biz Malatya kanadından arkadaşlarımızı görevlendirmek istedik. Ama bu sonuçsuz kaldı. Biz yine de takımın düzeni bozulmasın diye devam ettik. Bu dönem şampiyonluk olmazsa olmazlarımız arasındaydı. Elbette sıkıntılarımız vardı. Aile içerisinde bu tür sıkıntıları kapatmak bizim ne kadar aile olduğumuzu gösterir. Hep fedakarlık ederek bu noktaya getirdik. Biz bu süreçleri devam ettirirken, Adil Gevrek’in aklından başka bir süreç içerisine girmeyi ön gördü. Lider ile 2 puan farkımız var. Hiçbir şey bitmiş değil. Önümüzde 1 maçımız var. Bakarsınız ilk yarıyı lider olarak bitirebilir. Bu konuyu Başkana da söyledim. Ama onlarda bir panik içerisine girdiler. Bir şeyler yapma telaşı içerisinde olduğunu gördüm. Bu sistemi bozmak, yeni bir sistem kurmak doğru bir iş değil” dedi.

“BURASI BABAMIZIN KULÜBÜ DEĞİL, MALATYA’NIN”
Menemen Belediyespor maçı öncesi Başkan Adil Gevrek’in İstanbul’da bir toplantı yapma isteğini aktaran Kavuk, “Toplantı başlarken ben transferlerde nasıl bir yol izleyeceğimizi konuşacağımızı düşünürken, oradaki ortamın öyle olmadığını gördüm. ‘5-6 tane şart koyduklarını’ belirtti. Ekonomik anlamda da yüzde 60’ını kendi veriyorsa, yüzde 30’unu ben veriyordum. İkimiz bir uyum içerisinde yapıp, ilerleteceğimizi düşündüm. Bugüne kadar bu seviyeye geldiysek, başkanın ne kadar katkısı varsa benimde o kadar payım var. İstanbul’da görüşmemizde 5-6 tane şart koydular. Bunlardan birincisi Ali Ravcı’nın tekrar takıma gelmesi. İkinci şart basın mensuplarına haftada bir kez demeç verilecek. Kimse takımın etrafında olmayacak. Diğerleri şartlar konuşulacak şartlardı. Benim takıldığım nokta Ali Ravcı’nın tekrar gelmesiydi. Benim Ali Ravcı ile hiçbir sorunum yoktu. Serkan Çalık’ın gelmesiyle alakalı bir konuda dahil olmak üzere hocayı bahane ederek takımdan ayrıldı. Bende bu şartlardan dolayı Ali Ravcı’nın gelmesinin takımın ortasına bomba atmak olduğunu söyledim. Ali Ravcı gelirse teknik direktör Mustafa Uğur takımdan ayrılır. Bir teknik direktörün gitmesi, bir sürü maliyet demektir. Takımında bir bütçesi var. 4-5 tane futbolcu almaktansa, sen o parayı kalk yeni hocaya ver. Başkana sıkıntının olacağını söyledim. Kendisi de, ‘hocanın kendisinin maaşlı elamanı’ olduğunu söyledi. Futbolda bir şey vardır. Kariyerli bir hoca getiriyorsanız, bir prensibi vardır. Kariyerli bir hoca getirmişsen, o hoca ile konuşma yollarını denemek zorundasın. Burası bizim babamızın kulübü değil. Burası Malatya camiasının kulübüdür. Kendi şahsi kulübün olarak götüremezsin. Eğer böyle olursa teknik direktör de gider. Futbolcu da” dedi.

“HESAP SORARIM, KONGRE OLURSA ADAYIM”
İstifa kararını yönetim toplantısında aldığını ifade eden Kavuk, “Bana 5-6 tane şartları sunarken, bende ‘Yedinci olarak benim istifamı ekleyin’ dedim. İstifamı kendisine söyledim. İstifamı kabul etmediğini söyledi. Bende istifaların tek taraflı olduğunu söyledim. Ve istifa ettim. Bugün geldiğimiz noktada Ali Ravcı geldi mi? Gelmedi. Sonuçta bir sistem var. Bu sistemde bozulamaz. Bundan sonraki süreçte üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bu başkanlık veya başka bir şey olur. Bundan sonraki süreçte bir kongre kararı alırlarsa, arkadaşlarımla konuşup aday olmayı düşünüyorum. Artık bu takım kimsenin tekelinde değil. Bizde bu takımın takipçisi olacağız. Takım başarılı giderse alkışlarız. Ama başarısız giderse hesap sormasını da biliriz” diye konuştu.

“BAŞKANA CEP TELEFONUNDAN MESAJ ATTIM”
Maç başı ödemeleriyle ilgili yönetimin kendi arasında konuştuklarının, futbolcularla yapılan toplantı da aynı şekilde konuşulmadığını iddia eden Kavuk, ” Ekonomik sıkıntılar bu dönem biraz arttı. Belediyeden ve TFF’den gelecek para da biraz gecikmeler yaşandı. Menemen maçı öncesi başkan ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla futbolcular bir toplantı istedi. Bu önemli maç öncesi içeride konuştuk. ‘4 maç başlarını ödeyelim, insanların cebine biraz para girsin” dedik. Çünkü 12-13 maç başı futbolcuların içeride alacakları vardı. Futbolun bir doğrusu vardır. Siz pirim açıklamışsanız, ‘Pendikspor’u yenerseniz, 4 bin TL pirim vereceğim’ demişsiniz. Berabere kaldığında, bunu konuşmaya gerek bile yok, paranın yarısı söz verilir. Başkan, ‘Ben yarısını söz vermedim’ diyor. Zaten söz vermene gerek yok. Sen galibiyet için 4 bin TL açıklamışsan, berabere kaldığında yarısı verilir. 2 bin TL değil de, bin TL verirsin. Ama başkan, ‘2-0’dan 2-2 oldu ben vermem‘ dedi. Futbolcular ilk defa burada oynamıyorlar ve tecrübeli futbolcular. Futbolcular, ‘Böyle bir şey olmaz’ diyor. Bir sürü tartışma oldu. Konuşarak bunu çözmeye çalıştık. 4 maç başlarını verme kararı aldık ve futbolcuların karşısına çıktık. Oraya çıktığımızda başkan, ‘Biz ayın 15’ine kadar para vermeyeceğiz’ dedi. Ben şok oldum. İçeride ‘4 maç başlarını ödeyelim ‘ diye karar aldık. Ama içeride başka konuşuldu. Dışarı çıktım ve başkana, ‘Başkanım biz 4 maç başını vereceğiz diye konuştuk’ yazılı mesajı attım. Önemli bir maç oynayacağımızı ve motivasyonu bozmayalım dedim. Başkanın yanına yanaştım ve sessizce ‘4 maç başını ödeyelim’ dedim. Başkan da, ‘Para gelmezse’ dedi. Ben de, ‘Para gelmezse cebimden ödeyeceğimi’ söyledim. Çünkü bir motivasyon ve hareket lazım. Futbolcularda bizi izliyordu. İçeri gittik, başkan ‘Sen beni ezdin’ dedi. Ben de, ‘Bir karar aldık. Önemli bir maç öncesi bunun yapılmaması gerektiğini’ söyledim” ifadelerini kullandı.

“TAKIMIN İÇİNE DİNAMİT ATILINCA BEN YOKUM DEDİM”
Kendisinin istikrardan yana olduğunu anlatan Kavuk, “Ben kişilik meraklısı değilim. Bizim ismimiz belli.
Bir yerde istikrar varsa başarı gelir. Özellikle devre arası transferleri çok tutmuyor. Ben daha önceden bu tecrübeleri yaşadım. ‘Sistemi çok bozmayalım. Sisteme bir kaç takviye yapalım’ dedim. Ama Ali Ravcı’nın ismi üzerinde çok ısrar edildi. Ali Ravcı ile aramda bir sıkıntı yok. Dinamit koyuyorsunuz ve bende içerisinde olacağım. O zaman bana ‘Sen ne iş görüyorsun’ demezler mi? Ben ondan istifamı verdim” şeklinde konuştu.

“BAŞKAN ALİ RAVCI İLE GİZLİ GİZLİ ÇALIŞMIŞ”
Ali Ravcı’nın geldiğinde hocanın gideceğini ifade eden Kavuk, “Futbolcu arkadaşlarım ve Mustafa hoca ile görüştüm. Onunla da aynı görüşteyiz. Ali Ravcı’nın takıma gelmesi hocanın gitmesi demek. Bence gelirse, istifa eder. Bu benim kendi düşüncem. Bu memleket de bir Ali Ravcı mı var ki, bu kadar ısrar ediyorsunuz. Bir sürü şey var. Ben kendilerine 20 tane isim sayayım. Olmadı buraya en iyi menajerleri getirelim. Hatta, ‘Serdar Samatyalı’ya söylesek, bizi kırmaz gelir takımın başına menajer olur’ dedim. Bir tane isim verdim. Niye Ali Ravcı? Başkan, ‘Ben Ali’yle 2 aydır çalışıyorum’ dedi. Yönetimin haberi yok. Benim de haberim olmadığı için üzüldüğümü söyledim. Film içerisinden film çıkartmanın bir esprisi yok. Her şey açık olsun. Yarın paramızda olmayabilir ama söz verdiğini yapacaksın. Biz cinlik yaparsak, futbolcu bizden cin. Futbolcular senin ağzından çıkan kelimeleri takip ediyor. Ne söylediğini iyi biliyor” dedi.www.turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.