25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Lenovo “Değişen Benim” Projesiyle Malatya’da

Lenovo “Değişen Benim” Projesiyle Malatya’da

30 Nisan 2015– Global şirket kültüründe de her alanda kadınların yanında yer alan Lenovo, Türkiye’de yeni başlattığı projesi ile kadınlara ve gençlere destek oluyor.

nonu+Universitesinde+katilimci+konusmacilara+plaket+verildi.İlk etapta Adana ve Malatya’dan sonra Gaziantep, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de kadın buluşmaları gerçekleştirecek olan Lenovo, işbirliği yaptığı “Teknolojik Anneler” ile kadınlarla teknoloji ve sosyal medya konulu sohbetler yaparak ve projesini #DeğişenBenim hashtag’i ile tüm Türkiye’de duyuracak.

Kadın buluşmalarında kendi imkânlarıyla dünyaya açılmış ve uluslararası başarı kazanmış kadınlar da Lenovo’nun davetlisi olarak kendi hikâyelerini paylaşacaklar. Lenovo aynı zamanda proje kapsamında girişimci kadınlara maddi destek de sağlayacak.

Lenovo “Değişen Benim” Projesiyle Malatya’da

“Değişen Benim” projesinin Malatya ayağında kadın buluşmalarının konuşmacıları Teknolojik Anneler Grubu’ndan Derya Divrikli Gül ve kendi fikri olan internet sitesiyle kısa sürede büyük başarı yakalayan bikutumutluluk.com sitesi kurucusu Ayşe Şimsek oldular. Toplantıda Malatyalı kadınlara, web sayfası ve blog nasıl tasarlanır? teknoloji ve çocuk ilişkisi, sosyal medya kullanımı, internet güvenliği, internetten para kazanılır mı? gibi güncel konular hakkında bilgiler verildi.

Seçilen illerde aynı gün üniversitelerde “Yeni Bir Lider” ekibi ile gençlerle bir araya da gelen Lenovo ekibi, gençlerle iş dünyasının liderlerini bira araya getirerek onlara yeni bakış açıları kazandırdılar. Malatya İnönü Üniversitesi’ndeki buluşmada “Değişen Benim” projesi kapsamında gençlere deneyimlerini aktaran konuşmacılar ise Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın ve Linkedin Türkiye ve Ortadoğu Eski Bölge Direktörü ve YeniBir Lider Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Babaoğlan oldular.

Malatya’da Lenovo’nun “Değişen Benim” projesi hakkında bilgi veren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı şöyle konuştu: “Türk kadını her anlamda daha bilgili olmayı ve desteklenmeyi hak ediyor. Aslında bu bizim için bir tercih değil zorunluluk. Geçtiğimiz yıl Lenovo için yeni ürün aileleri ile büyüme kat ettiğimiz önemli bir yıldı. Bu yıl ise kadın özelinde “Kadınlar İçin Oyun Yeniden Başlıyor” diyoruz ve “Değişen Benim” sloganıyla projemize başlıyoruz. Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji konusunda uzman konuşmacılarla kadınlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz. Kadın ister evde, ister iş alanında olsun veya çocuğunun eğitiminde olsun teknoloji ile her zaman bir araya geliyor. Kadına verdiğimiz destek toplumsal, ekonomik ve bireysel anlamda bize mutluluk başarı ve refah artışı olarak geri dönecektir. Ayrıca kadınların kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz. ”

Lenovo’nun global şirket kültüründe kadına destek olmak yatıyor diyen Gülfem Çakmakçı sözlerine şöyle devam etti: “Lenovo’nun dünyadaki 60 bin çalışanı arasında kadınlar, çalışma gücünün %40’ını oluşturuyor. Lenovo dünyada da WILL (Women In Lenovo Leadership) projesini yöneten ve kadınların yanında yer alan bir marka. Avrupa Başkanımız liderliğinde buluşup kadınların geliştirilmesi, mentorluk sistemleri, bölgesel rol modellerle kadınların ihtiyaçlarının ve yaşanan sorunların anlaşılıp çözüm üretilmesi ve farkındalık yaratılması üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizdeki birçok ülkede kadınlara yönelik farklı insiyatifler geliştiriliyor. Biz de Türkiye’de Anadolu şehirlerimizi ziyaret ederek kadın buluşmalarıyla kadınlara katkı vermekten onlara destek olmaktan ve farkındalık yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca her şehirde ülkemizin geleceği için en önemli kaynağı olan gençlerimiz ile üniversitelerde buluşacağız. Başarılarıyla dikkat çekmiş iş dünyasının önde gelen isimlerini, üniversite gençleriyle bir araya getirerek, teknoloji ve liderlik üzerine keyifli konuşmalarla gençlere yeni bir vizyon kazandıracağız.”

“Teknolojik Anneler”

İpek Süer ve Derya Divrikli Gül “Şarjları Asla Bitmez” sloganıyla “Teknolojik Anneler” platformunu kurdular. Hayatı kolaylaştıran teknolojik ev aletleri, e-kitaplar, mail grupları, bilgisayarlar, tabletler, blog yazarlığı, ofis araçları, görsel düzenleme programlarını keyifle yaptıkları işler haline getirdiler ve ortaya teknolojikanneler.com çıktı. Teknolojik anneler bu sitede öğrendikleri teknolojik tüyoları paylaşıyor, çocukları için geliştirici akıllı telefon oyunlarını, uygulamalarını inceliyor.

Lenovo “Yeni Bir Lider”

Geleceğin lider adaylarını sürdürülebilir bir yapı altında bir araya getirmek üzere Tanya Hazal Kaysoydu başkanlığında çalışan “Yeni Bir Lider” Derneği ile Lenovo “Kadınlar İçin Oyun Yeniden Başlıyor” projesinden bir araya geldiler. Lenovo ve Yeni bir Lider Derneği yıl boyunca 18-30 yaş arasındaki üniversite öğrencisi ve genç profesyoneller, Liderlik Ekosistemi kapsamında Türkiye’nin

önde gelen özel ve kamu kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri aynı çatı altında toplanacaklar. Genç lider adayları Liderlik Ekosistemi programı sayesinde birçok eğitim, konferans, mentorluk ve çalışma grubu etkinliklerinde de yer alıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.