TürkiyeSON - 22.05.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Lojistik deposu olası bir afete karşı hazır vaziyette

Lojistik deposu olası bir afete karşı hazır vaziyette

AFAD Malatya İl Müdürü Hamza Demiralp, olası bir afet durumu için hazır vaziyette bekletilen Lojistik Deposu hakkında bilgiler verdi.

 
LOJİSTİK DEPOSU OLASI BİR AFETE KARŞI HAZIR VAZİYETTEMalatya’da bulunan ve olası bir afet durumu için hazır vaziyette bekletilen Lojistik Deposu’nun içerisinde her türlü materyal bulunduruluyor. Malatya Acil ve Afet Durumu (AFAD) İl Müdürü Hamza Demiralp, Lojistik Deposu içerisinde sağlık malzemeleri, giyim, ulaşım ve yaşam malzemeleri gibi birçok önemli ihtiyaç ürünün bulunduğunu belirtti.
Daha önce tekstil atölyesi olarak kullanılan alanı depoya çevirdiklerini, bin metrekarelik alanın teknik anlamda donatılarak depo haline getirildiğini belirten Demiralp, Lojistik Deposu’nun 24 saat hizmet verdiğini kaydetti. Demiralp, “Depoya gelen malzemeleri kontrol edip, teslim alarak barkotluyoruz. Sonrasında ise bu malzemeler talep halinde kullanılıyor. Şu anda afet durumu olmadığı için, buraya gelen malzemelerin sirkülasyonunu sağlamak, yakın zamanda atıl durumda kalmasını önlemek için zaman zaman ilimizde ikamet eden vatandaşların da kullanımına sunuyoruz. Buradaki malzemeleri devletimiz ile bazı hayır kurumları ve büyük firmalar karşılıyor. Depomuzda Kızılay, Birleşmiş Milletler tarafından gönderilen malzemeler de var. Sağlık malzemeleri başta olmak üzere depomuzda arama kurtarma malzemeleri, ulaşım, yaşam malzemeleri her türlü malzeme bulunuyor” dedi.

Reklam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: