TürkiyeSON - 25.02.2024 -

MABESEM 35 Ayrı Dalda Kurs Veriyor

MABESEM 35 Ayrı Dalda Kurs Veriyor

Ortopedik Engelli Milli Atlet ve Basketbolcu Ramazan Çuğlan;

MABESEM, İNSAN YAŞAMINDA ÖNEMLİ BİR DURAK

Malatya’nın ilk ve tek Eğitim ve Sanat Merkezi olan MABESEM’de toplumun her kesim ve yaş grubundan insanlar yararlanıyor. Çocukların ve yetişkinlerin gelişimine büyük katkı sağlayan Eğitim ve Sanat Merkezinde, 35 ayrı dalda kurslar yer alıyor.

MABESEM’de düzenlenen kurslar, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, Ortopedik Engelli Milli Atlet ve Basketbolcu Ramazan Çuğlan da 3 çocuğuyla birlikte MABESEM’de verilen sanatsal kurslara katılıyor. Hayata pozitif bakışı ve bir o kadar da enerjisi olan Engelli Atlet ve Basketbolcu Çuğlan sadece çocuklarına değil etrafındaki insanlara da ışık saçıyor. 3,5 yaşındaki kızı Ayşe, 8 yaşındaki Elif ve 10 yaşındaki Zeynep ile birlikte kil şekillendirme kursuna katılan Ramazan Çuğlan, 10 yaşındaki kızı Zeynep ile ayrıca piyano kursuna da devam ediyor. 3 kızıyla ayrı ayrı ilgilenen Ramazan Çuğlan aynı zamanda örnek bir baba özelliği taşıyor.

Çuğlan: Çocuklarım adına çok seviniyorum

Daha önceleri İstanbul’da, son bir yıldır da Malatya’da ikamet eden Ramazan Çuğlan, sosyal alanda yapılan her türlü çalışmalarda yer aldığını ve çocuklarını da bu alanlara yönlendirdiğini belirterek MABESEM hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“MABESEM, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin hemşerilerinin entelektüel ve sanatsal açıdan gelişimine çok büyük katkılar sağlıyor. MABESEM’le açıkçası çocuklarım için bir gelişim arayışındayken 2015 yılının başlarında, Malatya’ya taşındıktan kısa bir süre sonra karşılaştım. Çocuklarımın ardından bir anda kendimi de sanatsal açıdan geliştirmeye çalışırken buldum. 3 Çocuğum var ve ben açıkçası onlar adına da çok seviniyorum.

30 yılı aşkın bir süre İstanbul’da yaşadım. Malatya’ya dönmek benim ve ailem için zor bir karardı. Birçok tereddüdüm vardı. Ama samimiyetimle ifade edeyim ki Malatya Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri bu kaygılarımı boşa çıkardı. Malatya’da olduğumuz için çok mutluyum.”

MABESEM’e ilginin artması önemli bir başarının göstergesi

MABESEM’in Malatya’nın yanı sıra bölge insanlarına büyük katkılar sunduğunu söyleyen Çuğlan, “MABESEM önemli bir eksikliği tamamlıyor. Kursların çeşitliliği ve işlevselliği aynı zamanda ev kadınlarına ek gelir ve bir unvan getirecek nitelikte. Kısaca yaşamına anlam ve renk katmak isteyen bütün hemşerilerimizin çok değerli bir durağı var. Malatya’da MABESEM’e son zamanlarda ilginin artmasını da önemli başarı olarak görüyorum’ dedi.

Başkan Çakır’a teşekkür

Çuğlan sözlerinin sonunda, “Çocuklarım kil kursunda yeteneklerini geliştirirken, piyano ve drama kursunda da ayrı bir dünyaya gelişim yolculuğu yapıyorlar. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a Malatya ve insanlara, modern şehircilik yapılarını, kültürünü imar ve inşa ettiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca kursiyerleri ile yakından ilgilen usta öğreticilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. malatyason dedi ki:

    lkaşlkj şlkaşjdlkj şalkdsjf

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.