TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Madem ve Kadem İşbirliğiyle Kadın ve Aile Paneli

Madem ve Kadem İşbirliğiyle Kadın ve Aile Paneli

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliği işbirliğiyle “Kadın ve Aile” konulu bir panel düzenlendi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelin açış konuşmasını yapan KADEM Malatya Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, programa desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiklerini belirtti. KADEM’in yaptığı çalışmalara da işaret eden Karabulut, kadına şiddetin önüne geçilmesi için Özgecan Yasası’nı istediklerini anlatarak Ceza Yasası’nda yapılan revizyonla katillerin hak ettiği cezaya çarptırıldığını kaydetti.

Başkan Çakır, kültürel ve sosyal belediyeciliğe büyük önem veriyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ilk göreve geldiği 2009 yılından itibaren kültürel ve sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiğini belirterek yapılan çalışmalardan birinin MADEM’in kuruluşu olduğunu vurguladı.

Açış konuşmalarından sonra panele geçildi. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un oturum başkanlığında gerçekleştirilen panelde İnönü Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Arslan, “Aile ve İş Hayatında Kadın”; Doç. Dr. Abdullah Çolak, “İslam’da Kadın ve Aile”; Yrd. Doç. Dr. Emine Durmuş, “Evlilikte Eş Rolleri”; Yrd. Doç. Dr. Bahar Öcal Apaydın da “Koruyucu Ailelik” konularında sunumlar yaptılar.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.