27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz mahalle sakinleri ile belirli periyotlarda bir araya geldiği “Mahalle Buluşmaları” toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda bugün, Sanayi Mahallesi esnafını ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya gelen Başkan Yanılmaz, hem mahalle sorunlarını yerinde dinledi hem de belediyenin gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

SANAYİ MAHALLESİ’NİN RENGİ DEĞİŞİYOR

2016 yılında yapımı tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nın Sanayi mahallesine olumlu bir hava kattığını vurgulayan Başkan Yanılmaz, asıl değişimin ve dönüşümün Çimento Fabrikası’nın yerinin değişmesiyle birlikte sağlanacağını belirtti.

Sanayi Mahallesi, Salıbaba ve Kızılay mahalleleri başta olmak üzere bölgenin tamamının ayağa kalkmasının önündeki engelin Çimento Fabrikası olduğunu söyleyen Başkan Yanılmaz, “Bu konuyla ilgili duruşumuz belli taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk. Adım adım sonuçlandırıyoruz. Bu işin sonucunda hem bu alandaki araziler değerlenecek hem de insanlarımız daha temiz bir havaya kavuşacak. Ayrıca bu bölgeyi bağlantı yollarıyla birbirine bağlayan Kızılay Köprüsü ’de bu bölgenin canlanmasına yardımcı oldu. Hepimizin bildiği üzere şehrimizin 65 yıldır çözülemeyen sorunlarından biride Kızılay Alt Geçidi’ydi. Bu sorunu da çok hızlı bir çalışmanın neticesinde ortadan kaldırdık” dedi.

2050’YE KADAR SU İHTİYACI KARŞILANIYOR

Hamza Bey Barajı’nın yüzde 80, arıtma tesisinin de yüzde 45 oranında tamamlandığını belirten Başkan Yanılmaz, çalışmaların tamamlanmasının

ardından Elazığ’ın 2050 yılına kadarki su ihtiyacının karşılanacağını söyledi. Başkan Yanılmaz, yaptığı konuşmada şu açıklamalara yer verdi:

“Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü yaptığı göletler ve barajlar ile Elazığ’da çok ciddi çalışmalar yapıyor. Örneğin Hamza Bey Barajı’nın büyük çoğunluğu tamamlandı. İsale Hattı’nın ihalesi yapıldı ve yapımına başlandı. Arıtma tesisi şu anda yüzde 45 seviyelerinde ve 2018 yılında bunların hepsi bitecek ve Elazığ’ın 2050 yılına kadar olan su ihtiyacı karşılanmış olacak” dedi.

ÜCRETSİZ CENAZE HİZMETLERİ

En zor zamanlarında vatandaşlarımıza hem maddi hem de manevi açıdan destek olmak adına her türlü hizmeti sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Defin işleminin gerçekleştiği ana kadar geçen bütün zor süreçte vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Başta ulaşım hizmeti olmak üzere her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Örneğin İzmir Bornova’da vefat etmiş bir vatandaşımızı oradan alıp hava alanına götürüyoruz. Oradan da Elazığ’a getiriyoruz. Defin işleminin yapılmasına kadar bütün bu hizmetleri ücretsiz veriyoruz” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.