TürkiyeSON - 01.12.2023 -

Malatya “Bilim Adamları” yetiştiriyor

Malatya “Bilim Adamları” yetiştiriyor

Malatya BüMalatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yeni bir SODES Projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Malatya’da kendi alanında bir ilk olarak kurulan Bilim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

MALATYA “BİLİM ADAMLARI” YETİŞTİRİYORBüyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde kurulan Bilim Merkezi’nin açılış törenine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, şube müdürleri ile öğrenciler katıldı.

 

 

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, Kalkınma Bakanlığı SODES programları kapsamında Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle “Malatya Bilim Adamlarını Yetiştiriyor” Projesini başlattıklarını kaydetti. Proje kapsamında fen, matematik, biyoloji gibi alanlarda çeşitli ürünlerin yer aldığı Bilim Merkezi’ni hizmete sunduklarını belirten Berber, “Merkezin özellikle öğrencilerimizin ilgisini çekeceğine ve derslerine olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

TÜM İLK VE ORTAOKULLAR ZİYARET EDECEK
Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikler ve pratik uygulamaların birim sorumlularının denetiminde yapılacağını anlatan Berber, “Öğrencilerimizin teorik bilgileri, somut pratik uygulamalarla daha da anlamlı hale gelecek; temel bilimlere karşı merak ve öğrenme hevesleri artacaktır. Oluşturduğumuz program kapsamında ilk ve orta dereceli tüm okullarımızın bir merkezi ziyaret etmeleri sağlanacaktır, ayrıca tüm vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte bu merkezi ziyaret etmelerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek, Bilim Merkezi gezildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: