TürkiyeSON - 23.02.2024 -

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANDI

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANDI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının I. oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlığında yapıldı.

 

Saat 14.00’de Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek sağduyu çağrısında bulundu.
Başkan Çakır, Türkiye’nin son günlerde zor bir süreçten geçtiğini ve terör olaylarının arttığını belirterek, “Milletimizin sağduyusu birliğimize kast eden teröre karşı galip gelecektir. Terörle diğer bölge halkı arasındaki farkı çok iyi ayırt etmemiz lazım. Şehrimizdeki huzur ve istikrar, ülkemizdeki huzur ve istikrar kadar önemlidir. Bütün hemşerilerimin sağduyulu, bilinçli, birlik, beraberlik içinde hareket etmeleri ve zarar getirecek davranışlardan uzak durmaları gerekmektedir. Bu dönemde hepimizin dikkatli olması gerekiyor, konuşmalarımıza, açıklamalarımıza ve sosyal medya üzerinden paylaşılan yorumlarda hassas ve duyarlı olunması gerekmektedir. Hassas bir süreçten geçiyoruz, inşallah bu günleri birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak atlatmış oluruz. Bu vesileyle bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuşmasının ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Ağırlıklı olarak imar konularının görüşüldüğü toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ertelendi, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.
Malatya Büyükşehir Meclisi, Eylül ayı toplantısının II. oturumunu 15 Eylül Salı günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.