21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya büyükşehir olmuş!

Malatya büyükşehir olmuş!

malatya-ali-yalcin

 

Malatya Bağımsız Milletvekili adayı Dr. Ali Yalçın, Malatya’nın kendine has özellikleri ve güzelliklerini bünyesinde barındıran Sürgü’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Malatya’nın büyükşehir olmasının olumlu ve olumsuz birçok etkisinin olacağı muhakkaktır. Yalnız vatandaş ve esnaf ile yapılan konuşmalarda halen olumlu bir tarafına rastlanamadı. Nitekim Yalçın ile konuşan esnaf içinde durum böyleydi: “ Gelip biz belediyeyi kapatacağız, siz buna razı mısınız, değil misiniz diye soran olmadı. Belediyemiz Doğanşehir’e bağlandı, para oraya akıyor, bize de oturun sesinizi çıkartmayın diyorlar. Büyükşehir bizim neyimize yaradı? Bu nasıl bir sistem böyle? Gidişat hiç hoş değil, ne yazık ki milletimiz de teşekkür eder gibi, eline sağlık der gibi 13 sene oy verdi. Kabahat bizde onlarda değil”

“KENDİ GELECEĞİNİ İNŞA ETİLER”

Esnafı dinleyen Yalçın’ın yorumu, ”Büyükşehir olduk fakat büyükşehir büyüklere yaradı. Bağımsız aday olarak eleştirilerimizi, temsiliyet yetersizliği üzerine kuruyoruz. Oylarımızı alıp gidenler, oylardan gelen gücü halka hizmete dönüştürmediler. Kendi bireysel geleceklerinin endişesine düştüler.  O yüzden seçmen bilincini ortaya koyup sandığa gitmelidir” şeklinde oldu. İleri bir yaşta olduğu için artık dinlenmeye çekilip, çalıştığı yılların yorgunluğunu atması gerekirken halen çalışmak zorunda kalan yaşlı amcanın şikayeti de diğerlerinden farklı değildi: “Emekli maaşı yetmiyor. Benim maaşım beni idare etse çalışmam, ama kimseye muhtaç olmamak için gayret gösterip devam ediyoruz”

 

40 YAŞINA GELMİŞ İŞSSİZ EVLATLARIMIZ VAR

 

Emekli yaşlı amca, aynı mecburi ikinci iş hayatını yaşamak zorunda kalan binlerce emekliden biri sadece. Bu durum karşısında Yalçın, “Kimseye muhtaç olmadan çalışmaya devam ederek sen şerefli ve onurlu olanı tercih etmişsin. Seni buna zorlayanlar utanmalıdır” dedi. Yalçın, bugün emekli maaşının herkesi malumu olduğunu, bundan da kötüsünün 40 yaşına gelip de bir işe yerleşememiş işsiz evlatların olması olduğuna işaret etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.