TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Malatya çağrı merkezi istatistiği

Malatya çağrı merkezi istatistiği

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 444 51 44 numaralı Çağrı Merkezi’ne 2015 yılı içerisinde 140 bin dolayında telefonla başvuru yapıldı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çağrı Merkezi aracılığıyla haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Vatandaşların zaman kaybetmeden belediyeye gelmeden istek, talep ve şikayetlerinin karşılanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çağrı Merkezi, talepleri kısa sürede sonuçlandırıyor. Vatandaşlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili istek ve şikayetlerini, belediyeye gitmeden telefonla Çağrı Merkezi’ni arayarak çözüme ulaştırıyor. Verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi’nin 444 51 44 numaralı Çağrı Merkezi’ne 2015 yılı içerisinde 140 bin dolayında telefonla başvuru yapıldı. Yapılan başvuruların 24 bine yakını şikayetlerden oluşurken, geri kalan 116 bini ise öneri, bilgi ve rehberlik gibi taleplerden oluştu. Çağrı Merkezi kanalıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne iletilen 24 bin dolayındaki şikayetin tamamına yakını çözüme kavuşturuldu. Bir yıl içerisinde 23 bin 788 şikayetin 23 bin 304’ü sonuçlandırılırken, sonuçlandırılan şikayet oranı yüzde 98 seviyesine ulaştı. Sonuçlanmayan yüzde 2 oranındaki şikayetlerin ise takip süresinin uzunluğundan kaynaklı olduğu kaydedildi.
“ÇAĞRI MERKEZİ, GÖZÜMÜZ-KULAĞIMIZ”
Çağrı Merkezi sayesinde vatandaşların yorulmadan ve zaman kaybetmeden istek ve şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdiklerini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, merkez sayesinde Malatya genelindeki istek ve sorunlardan haberdar olduklarını söyledi. Çağrı Merkezinin Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya genelindeki gözü-kulağı gibi olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Her alanda çözüme yönelik hizmetler üreten Belediyemiz, Çağrı Merkezimiz ile vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerine kulak veriyor. 7/24 kesintisiz hizmet veren Çağrı Merkezimize gelen telefonlar kayıt altına alınarak, görevli arkadaşlarımız tarafından talep ve şikayetler, anında ilgili birimlere iletilmekte ve gereği yapılarak, sonucu talep sahibine bildirilmektedir. Şikayet ve sorunların çözümünde çok etkili olan merkezimiz, 2015 yılı içerisinde gelen 24 bin dolayındaki şikayeti, yüzde 98 oranında sonuçlandırarak, büyük bir başarıya imza atmıştır” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.