25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya Eğitimciler Derneği’nden ‘Kitap Okuyan Bilir’ yarışması

Malatya Eğitimciler Derneği’nden ‘Kitap Okuyan Bilir’ yarışması

Malatya’da Güney Eğitimciler Federasyonu (GÜNEF) ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) iş birliği ile ‘Kitap Okuyan Bilir’ adıyla düzenlenen kitap okuma yarışmasına yüzlerce öğrenci katıldı.kitap2

İlkokul 2’inci sınıftan lise son sınıf düzeyine kadar 6 ayrı kategoride düzenlenen yarışma sonunda sınavla öğrenciler okudukları kitaplardan test edildi.

Malatya Eğitimciler Derneği Başkanı Ahmet Arkan, “Eğitim sistemimizin kanayan yaralarından biri olan kitap okumamaya bir nebze de olsa çare olmak için MEDER (Malatya Eğitimciler Derneği) olarak girdiğimiz bu yolda Malatya’da binlerce öğrencinin, seviyelerine uygun kitaplar okumalarına vesile olduk. Araştırmacı, girişimci, kendini en iyi ifade eden bireyler ancak bol bol okuyarak yetişir. ‘Okuyan Bilir’ yarışması kitap okumanın azaldığı günlerde öğrencilerimize kitap okuma ve kitap alma alışkanlığı kazandırması açısından önemli bir yarışmadır. Birinci yarışmamızın sonucunda altı kategoride toplam altmış öğrenci ödülü, dokuz öğretmen ödülü olacaktır. Bu yarışmamızın birincisini yaptığımız bu günlerde ‘ Kitap Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisinin başvurularını da başlattık. Yarışmamıza Somali’den gelerek Malatya’da eğitim öğren Somalili öğrenciler de katıldı. Bütün öğrencilerimizi ‘Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisine de bekliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerin teveccühlerine katkıda bulunan velilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür eder sosyal sorumluk içeren eğitim içerikli etkinliklerimizin artarak devam edeceğini bildiririm.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.