14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya ekonomisi kötü durumda

Malatya ekonomisi kötü durumda

Malatya Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Malatya ekonomisinin her gecen gün gerilediğini söyledi. müsiad (2)

MÜSİAD’da gazetecilerle bir araya gelen MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ve yönetim kurulu üyeleri Malatya’nın sanayi ve ekonomik durumu hakkında bilgiler verdi. Şube başkanı Mehmet Balin değerlendirmesinde, Malatya her gecen gün ilerlemek yerine gerilerde seyrediyor ve bu durum bizi tedirgin etmeye başladı. 3 sanayi bölgesinin altyapısı ve tahsis noktasında sanayicilerimiz sıkıntı yaşıyor. Bir şehrin gelişmesinde en temel unsur sanayidir. Bu değerin kaybedilmemsi lazım ancak Malatya’da sanayileşmede çok gerilerdeyiz ”dedi.

Hükümetin sanayicilere vermiş olduğu teşvikten yaralanan Malatya’nın şaha kalması gerekirken bugün yerlerde süründüğünü belirten Balin, “Malatya ekonomisi son 10 yıldır, Türkiye’nin ivmesine paralel şekilde büyümemektedir. Yakın çevremizde bulunan illere baktığımızda Gaziantep ve Kayseri yeni 10 yılda ciddi manada ilerlediler ancak Malatya’da bu durum çok kötü. Açıkça söylüyorum, Malatya büyümesini bir türlü tamamlayamadı.”

Şube Başkanı Balin şube çalışmaları hakkında basına bilgiler verdi. Balin açıklamasından, 81 il ve 4 ilçede şubeleşmeye gittiklerini söyledi. MÜSİAD’ın 5 bin 65 üyesi ile Türkiye’de iş dünyasının nabzını tutuklarını aktaran Balin, Türkiye’nin 2023 ekonomik hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına bir dizi çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.