TürkiyeSON - 22.04.2024 -

Malatya İl Ve İlçe Teşkilatlarından Ortaklaşa Terör Açıklaması

Malatya İl Ve İlçe Teşkilatlarından Ortaklaşa Terör Açıklaması

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Son 5 aylık süre içerisinde Ankara’da 3. defa terör saldırı yaşandı. Yaşanan terör saldırısında 37 vatandaşımız hayatını kaybederken 125 vatandaşımızda yaralandı.Gündeme dair Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları ortak bir basın açıklamasında bulundu.Hem il başkanlığı hem de ilçe teşkilatları terör saldırını kınayıp, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve şehitler için mevlit okuttular.Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin: “Malumunuz olduğu üzere dün (13 Mart 2016) akşam saatlerinde,başkentimiz Ankara’nın kalbi Kızılay Meydanında canlı bomba saldırısı gerçekleştirilmiş ve maalesef  onlarca vatandaşlarımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve çevredeki araçlar ile iş yerleri de ciddi şekilde zarar görmüştür.Evvela bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Büyük Türk Milleti’ne başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz” dedi.

Terörün, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast ettiğini söyleyen Şahin: “Millet olarak üzüntü ve acı içerisinde müşahede etmekteyiz ki; uzunca bir süredir ülkemizin ve milletimizin ali menfaatlerine ipotek koymak isteyen, bölünmez bütünlüğümüze kast eden gafiller, kirli emellerine ulaşmak üzere ahlaki, vicdani ve hatta insani hiç bir değer gözetmeksizin alçakça saldırmaktadır”ifadesinde bulundu.

Açıklamasında terörün ülkenin kalbini hedef aldığını belirten Şahin: “Terör örgütü, ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini sınır tanımadan alçakça yakıp yıkmış; son olarak da daha önce benzeri görülmemiş ölçüde organize bir şekilde Ankara’nın kalbinde bombalı saldırılar gerçekleştirmiştir.Bütün bunların yanında bölücü alçaklar, sürekli yeni isimlerle kurulan yapılanmalara giderek ulusal ve uluslararası kamuoyunda destek arayışlarını dün olduğu gibi bugün de pişkince sürdürmeye devam etmektedirler. Hainler şunu unutmasınlar ki; yeri ve zamanı geldiğinde Türk Milleti’nin gücünü ve kudretini göreceklerdir. Bağımsızlığı ve istikbali önünde hiçbir engel tanımayan, demirden dağları eriten, aşılamaz denilen surları yıkan bu necip millet, üç beş soysuz şarlatana pabuç bırakacak değildir. Yüce milletimizin kudreti ve birlik beraberliğe olan inancı bir gün mutlaka boynu tasmalı hainleri de, tasmayı elinde tutanları da boğacaktır. Bu ve bunun gibi menfur saldırılar bizleri ve milletimizi asla korku ve infiale sevk etmeyecek, aksine bölücü terör karşısında birbirimize daha da sıkı kenetlenmemizi sağlayacaktır. Dualarımız özellikle Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin muzafferiyeti içindir” dedi.

Son olarak devletin terör ve terör destekçileri karşısında asla diz çökmeyeceğini ifade eden Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin: “Ülkü Ocakları olarak Aziz Milletimiz ile omuz omuza, gönül gönüle gerçekleştireceğimiz Kut’lu yürüyüşümüz daima devam edecek ve Devlet Asla Diz Çökmeyecektir!” diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.