TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Doç. Dr. Orhan Gündüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ı ziyaret etti.

Malatya tarımının masaya yatırıldığı ziyarette konuşan Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Malatya’da hayvancılığın yaygınlaştırılması için çalıştıklarını ifade ederek bu noktada Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Doç. Dr. Orhan Gündüz’den destek beklediklerini söyledi. Ziyarette ilk olarak söz alan Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Doç. Dr. Orhan Gündüz Koyun ve keçi yetiştiricileri Birliğinin Malatya ekonomisi için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği sahada aktif olarak çalışan gruplarımızdan bir tanesidir, Malatya ekonomisine önemli katkıları var. Malatya ekonomisinin en önemli ürünü kayısı gibi görünse de küçükbaş hayvan sektörünü de unutmamak gerekiyor, bu sektöründe ekonomiye büyük bir katkısı var. Bu anlamda biz İhsan Bey ve ekibinden ekonomimizi daha da canlandıracak ve birçok aktörü hareket geçirecek çalışmalar bekliyoruz. Bu konuda kendilerine her türlü desteği vermeye de hazırız” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise Malatya tarımının geliştirilmesi için Ziraat Mühendisleri Odası ile sık sık istişarelerde bulunmak istediklerini söyledi. Ülkelerin vazgeçilmezinin tarım ve hayvancılık olduğunun aktaran Akın, “Biz bunu her zaman söylüyoruz. Bu noktada biz de ülkemizde özellikle de ilimizde hayvancılığın yaygınlaştırılması ve organik et tüketimi ile alakalı çalışmalar yapıyoruz. Bu konularda da sizlerin bilgilerinizden istifade etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.