TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Malatya Kendi Değerlerini Kaybetmemiş

Malatya Kendi Değerlerini Kaybetmemiş

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Uluslar arası Madde Bağımlılığı Sempozyumuna katılmak üzere Malatya’ya gelen Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Menteş: Malatya’da uyuşturucu kullanımı yaygın değil

Adalet Bakanlığı olarak Malatya’da gerçekleştirilen Sempozyuma katkı sunmaya çalıştıklarını belirten Menteş, sempozyumun verimli olduğuna inandığını belirterek şunları söyledi: “Malatya’da uyuşturucu kullanımı yaygın değil. Bunda da Belediye’nin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışmalarının katkısı var. Ben çocukluğumda Malatya’da yaşadım. Mahalle kültürünü biliyorum. Halen o mahalle kültürünü devam ettiriyoruz. Malatya değerlerini kaybetmemiş durumda. Bunun farkındayız. Uyuşturucu ile mücadele topyekün bir mücadele gerektiriyor. Bu sempozyum uluslar arası bir sempozyum. Bunun verileri ülke geneli için kullanılacaktır. Böyle anlamlı bir program düzenledikleri için Başkanıma teşekkür ediyorum.”

Malatya büyümüş ve gelişmiş

Menteş, “Biz her geldiğimizde Malatya’yı daha büyümüş ve gelişmiş olarak görüyoruz. Bunda bürokratların ve Belediye’nin katkısı gerçekten büyük. Malatya’mız büyük şehir oldu. Ben tekrar Başkanıma çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı çalışmalarına devam ederler” şeklinde konuştu.

Çakır: Hedefimiz kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak

Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumunun çok önemli olduğunu söyledi. Çakır, “Bu sempozyum, bağımlılığa dikkat çekmek ve aileleri uyarmanın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının soruna sahip çıkmasını sağlamak adına önemli bir program. Hedefimiz Malatya’da bu tür kötü alışkanlıkları tamamen ortadan kaldırabilmek. Gençlerimizi uyararak, öncesinde eğitebilmek ve kötü alışkanlıklara, bağımlılıklara karşı bilinçli yetişmelerini sağlamaktır. Bu tür yapı içerisine düşünleri de kurtarmak, sağlığına kavuşturmaktır.

Biz yerel yönetimler olarak Malatya’nın sosyalleşmesi ve gençlerimizin toplum için daha faydalı bir birey olmaları adına birçok etkinlik düzenliyoruz. Eğitim merkezlerinde sosyal ve kültürel olarak çocuklarımızın eğitimlerine yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır günün anısına Adalet Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Selahaddin Menteş’e Kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.