TürkiyeSON - 29.01.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya Kent Konseyi Malatya’nın Gönüllüleri İle Kent İçin Bir Araya Geldi

Malatya Kent Konseyi Malatya’nın Gönüllüleri İle Kent İçin Bir Araya Geldi

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği kentteki paydaşları bir araya getirerek kente dair sorunların tespit edilmesi, bunlara dair önerilerde bulunması ve bu yönde kararlar alınması demokrasi ve uzlaşma kültürünün oluşturulması misyonu doğrultusunda istişare toplantılarına devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayında düzenlenen toplantıya Malatya Büyükşehir Başkanı ve aynı zamanda Kent Konseyi Başkanı Selahattin Gürkan,  Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Malatya Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Şehir Gönüllüleri Meclisi Danışma Kurulu üyeleri ve Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Meclisler ve Çalışma Grupları Temsilcileri ile Malatya Büyükşehir Belediyesi daire başkanları katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kent genelinde sağlıklı bir yönetim anlayışının oluşabilmesi adına informel bir yaklaşım ile yönetişim mekanizmasını hayata geçirmeye özen gösterdiklerini söyledi. Gürkan, Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şehir Gönüllüleri Meclisi başta olmak üzere diğer meclisler ve çalışma gruplarının bu anlamda yapmış oldukları faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurguladı.

STK’lar, meslek odaları, sendikalar, muhtarlar, kanaat önderleri ile birlikte birlik ve beraberlik içinde Malatya’yı huzur şehri ve seçkin insanların şehri yapma sorumluluğumuzun olduğunu ifade eden Gürkan,  “ Bu toplantılar ile Malatya’mızı değerlendirmeye almalıyız. Farklı siyasi görüşlerin,  farklı düşüncelerin, farklı inançların, mezhepsel farklılıklardan dolayı birbirimizi ötekileştirmemeliyiz. Adil ve adaletli olarak davranmalıyız. Bu sayede Malatya’mızda ki güçlü demokratik eğilimleri ortaya çıkarırız” dedi.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, “Seçkin insanların şehri olan Malatya’nın seçkin insanları ile bir arada olmanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, 2019 – 2022 yılları arasında Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak yapılan çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: