TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Malatya Koyun Keçi Islah Proje Toplantısı Elazığ Yapıldı

Malatya Koyun Keçi Islah Proje Toplantısı Elazığ Yapıldı

Ülkesel halk elinde hayvan ıslahı proje Genel yürütme kurulu toplantısı yapıldı.

19.ekim Pazartesi günü saat 10.00 da Elazığ il Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda Ülkesel hayvan ıslahı proje Genel Yürütme Kurulu Toplantısı TAGEM Tarımsal Araştırmalar Ve politikalar Genel Müdürlüğü hayvancılık Ve Su ürünleri araştırmaları Dairesi Başkanlığı proje Genel Koordinatör vekili serdar YAĞCI başkanlığında yapıldı. Toplantıya proje ortakları olan yürütme kurulu üyeleri olan üç ilin Malatya Elazığ Tunceli ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanları, ilgili ilçe müdürleri hayvan sağlığı şubesi müdürleri proje liderleri proje elemanları katıldı.

Toplantıda Üç ilin sunumu yapıldı projeyle ilgili yapılan ve yapılması gereken kararlar alındı bu kararlar arasında DAKBİS,e girişler ve kayıtlar, icmallerin hazırlanması ve destekleme için Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanlığı TAGEM Genel Müdürlüğüne gönderilmesi, proje ortakları yetiştirici destek müracaatları ve tarihlerinin belirlenmesi, ve eksiklikler ve yapılması gerekenler gibi bir çok konu görüşüldü istişare edildi karara bağlandı.

Yeni damızlık seçimi bölgesel proje konusunda yaşanan ve yaşanacak olan sıkıntıların giderilmesi hayvan ıslahının eksiksiz yapılması iyi damızlık seçiminin yapılması verimliliğin arttırılması gibi konularda görüşülüp istişare edildi. Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ise proje Genel koordinatör vekili olan serdar YAĞCI,ya özellikle destekleme koç seçimi proje genel giderleri hakkında sorular sordu ve yeni proje ve uygulamaları ile ilgili destekler istedi. Toplantı sonrası bazı ziyaret ve istişarelerde bulunan başkan akın önce Elazığ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik başkanı cemal yıldırım,ı ve daha sonra proje koordinatörü Prof. Dr. Metin Bayraktar,ı makamlarında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.