16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya şampiyonu oldu

Malatya şampiyonu oldu

Güreşte Başarıdan başarıya koşan Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü bünyesinde lisanlı olarak güreşlere katılan sporcular, Battalgazi Spor Salonunda yapılan serbest stilde 68 puan alarak Malatya şampiyonu oldular.

OKULLAR ARASI GÜREŞMalatya Battalgazi ilçesinde gerçekleşen müsabakalarda Beş birincilik, dört ikincilik, bir üçüncülük alarak şampiyonluklarını ilan eden Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü sporcuları ileri bir tarihte Türkiye Şampiyonasına katılacaklar.

Malatya Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü Başkanı ve Malatya Yeşilyurt Spor Kulübü Güreş hocası Hanifi Tandoğan yaptığı değerlendirmede, ” Takım halinde birinci olan bu güreşçilere Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan yardımcılarımız ve encümenlerimiz sporcularımıza sahip çıkarak himayelerine aldılar. Tüm Maddi imkanları sağladıkları gibi malzeme yardımı yaptılar, araç tahsis ettiler. Vermiş oldukları desteklerden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum. Ata sporumuz olan güreşe yardım elini uzatan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

DERECE ALANLAR

Güreşlerde 1. olanlar : M. Mücahit Ceylan, Mehmet Türkmen, Onur Bilgiç, İbrahim Karanfil,Ömer Yıldırım, Güreşlerde 2. olanlar: İbrahim Çolak, Abdullah Tunç, Yusuf Türk, Osman Cengiz, Güreşlerde 3. olanlar: M. Ali Ercan, Derece elde eden Yeşilyurt Spor Kulübü güreşçileri ileri bir tarihte yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.