TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

MALATYA ÜLKÜ OCAKLARINDAN İSTİKLAL ŞAİRİNİ ANMA PROGRAMI

MALATYA ÜLKÜ OCAKLARINDAN İSTİKLAL ŞAİRİNİ ANMA PROGRAMI

Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 80. Yıl dönümünde anma programı yapıldı.

Orta öğretim ve üniversite teşkilatının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda istiklal şairinin hayatının ve yaşadığı dönemin şartlarının anlatıldığı belgesel izletildi. Akif’in şiirlerinin de okunduğu programın sonunda kuran-ı kerim tilaveti yapıldı. Yine 7 Düvele Karşı Mücadele Veriyoruz Mehmet Akif Ersoy’un şiirleriyle dünü, bugünü ve yarını aydınlatacağını söyleyen Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Fevzi Şahin, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 80. Sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum.

İstiklal Marşımızın her bir kıtasını hafızamız kadar yüreğimizde de taşıyoruz, taşımaya devam edeceğiz. 7 düvele karşı verdiğimiz mücadelenin ardından yine 7 düvele karşı mücadele veriyoruz.” İfadelerini kullandı. Milli şairin ‘Sahipsiz olan memleketin batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’ sözlerini hatırlatan Şahin, “Yüce Allah, Türk Milletine yeni bir istiklal marşı yazdırmasın” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: