TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Malatya Ülkü Ocaklarından “Sözde Ermeni Soykırımı” Konferansı

Malatya Ülkü Ocaklarından “Sözde Ermeni Soykırımı” Konferansı

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı ile Türk Ocakları İl Başkanlığı ortaklaşa “Sözde Ermeni   Soykırımı ve Gerçekler” adlı konferans düzenledi. 24 Nisan Pazar günü düzenlenen konferansa   konuşmacı olarak İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Şen katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl   Yönetiminin de katıldığı konferansa yoğun katılımın olduğu gözlendi.   Şehitler için bulunulan saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını Malatya   Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin yaptı. Şahin: “Tarihin hiçbir döneminde, Türk’ün olduğu hiçbir   bölgede soykırım yapılmamış. Türk Milleti soykırım yapacak bir millet olmadığı gibi soykırım   yapılmasına  da izin vermeyecek bir millettir” dedi.   Hem Amerika’nın hem de Avrupa’nın kendi tarihine bakması gerektiğini söyleyen Şahin:   “Fransa’nın Cezayir’e, Almanya’nın Yahudilere, Amerika’nın da yerel halkına nasıl soykırım   yaptığını tüm dünya biliyor iken Türkiye’yi yapmamış hatta teşebbüs dahi etmemiş olduğu bir sözde   soykırımla suçlamaları mantıksızdır.

Önce kendi tarihlerine bakmaları gerekir sonra da Türk-Ermeni   meselesinde gerçekleri araştırmaları gerekir, kağıt üzerinde uydurma belgelerle uydurma rakamlarla   Türk Milletini suçlayamazlar. Genç nesillerin tarihini iyi bilmesi, Türk Milleti’nin soykırım yapacak   bir millet olmadığını ve belgeleriyle, gerçekleriyle soykırım olmadığını da öğrenmesi için böyle bir   konferans düzenledik. İnşaallah gençlerimiz içinde faydalı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Hem Ülkü Ocaklarına hem de Türk Ocaklarına teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Hasan   Şen: “Ülkemizde yaşayan ermeni kökenli vatandaşlarımızda çok iyi biliyorlar soykırım olmadığını.   Soykırımla karşılaşmış olsalardı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde rahatça yaşayabilmelerine   imkân olur muydu, elbette olmazdı. Kendileri dahi sözde soykırım konusunda Türk ve İslam düşmanı   olan ülkelerin kendi aralarında aldıkları kararları kabul etmiyorlar.

Berlin’de kağıt üzerinde ermeni   soykırımı diye bir şey uydurdular, sahte belgeler ortaya koydular. Sahte diyorum ve bunu kafamızdan   atmıyoruz elbette. Almanya başka Fransa başka Ermenistan’ı başka rakamlar ortaya atıyorlar. Devlet   arşivlerini açalım dediğimizde bu teklifi de kabul etmiyorlar. Hem gerçekleri ortaya çıkarmak   istemiyorlar hem de ortaya attıkları sözde soykırım konusunda da aralarında rakamsal anlamda   uzlaşma olmadığını görüyoruz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konferansta belgelerle detaylı bilgiler veren Hasan Şen, gençliğin bu   konuda gerçek fikirlere sahip olması gerektiğini de söyledi. “Özellikle genç nesiller için   bilinçlendirme amaçlı düzenlenen bu konferans için hem Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığına hem   de Türk Ocaklarına teşekkür ediyorum” diyerek konferansı bitirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.