TürkiyeSON - 25.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin , Kurban Bayramı Dolasıyla Bir Mesaj Yayımladı

Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin , Kurban Bayramı Dolasıyla Bir Mesaj Yayımladı

MALATYA VALİSİ SAYIN HULUSİ ŞAHİN’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Malatyalı hemşerilerim;

Bayramlar, toplum olarak karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, barışın, millet olma bilincinin birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği, sevinçlerimizi paylaştığımız özel günlerdir. Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Reklam

Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

Kurban ibadetini yerine getirirken, biçare durumda olan muhtaçların, hastaların, kimsesizlerin hanelerine bayramın sevinç ve mutluluğunu taşımak adına elimizle birlikte gönlümüzü birbirimize açmak, yapılacak yardımları gönülden ve severek yapmak kardeşlik hislerimizin güçlenmesine çok önemli katkılar sağlayacaktır.

Mübarek Kurban Bayramı aynı zamanda kutsal hac ibadetinin ifa edildiği günleri kapsamaktadır. Bu münasebetle, Hac ibadeti için mukaddes topraklarda bulunan vatandaşlarımızı tebrik ediyor, Hac ve Kurbanlarının kabul olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmelerini temin etmek üzere Valiliğimizce gerekli güvenlik ve trafik tedbirleri alınmıştır. Bu sevinçli günlerin hüzne dönüşmemesi için tüm sürücülerimizden trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını rica ediyorum.

Bu vesileyle, milletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği uğrunda hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit ailelerimize minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum.

Kurban Bayramının birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle bütün hemşerilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, esenlikler diliyorum.

Hulusi ŞAHİN

Malatya Valisi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: