17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya-Yeşilyurt Yolu Yapılıyor

Malatya-Yeşilyurt Yolu Yapılıyor

Malatya’nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt bağlantı yolunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Bugüne kadar Tecde bölgesinde birçok çalışmayı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak Cengiz Topel ve İsmetpaşa caddelerini yeniden düzenleyerek hizmete sundu, ardından da Malatya – Yeşilyurt yolunun Fahri Kayahan girişi ile Tecde girişi arasındaki kısmında genişletme çalışmaları yaptı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü’nün önündeki mevcut yolunun 50 metre genişliğine çıkarılarak bulvara dönüştürüldüğü, finişerle asfalt seriminin yapıldığı ve hizmete sunulduğu belirtildi. Ayrıca, Gündoğdu Caddesi’nde yol genişletme çalışması yapıp, Figen Sokak’ta da 500 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde yeni bir yol açan Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Malatya-Yeşilyurt yolunun Tecde girişinden itibaren düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Sürdürülen çalışmalar kapsamında; öncelikle Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Tecde Mezarlığı’ndan yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvarın girişine kadar olan kısımda yolun kodu düşürülüp, tesviyesi yapılıyor. Bu arada MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından da yol güzergahında kalan alt yapılar yenileniyor.
Öte yandan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından da ilk etapta 50 metrelik bulvarın son kısmından başlayarak Tecde Mezarlığına kadar olan bölümünde, kaldırım ve peyzaj düzenleme çalışmaları yapılacak. Çalışmalar daha sonra Tecde içine kadar devam edecek. Devam etmekte olan çalışmalar kapsamında geniş kaldırımlar, ağaç ve aydınlatma aksları bırakılmış olup, yol ve kaldırımlarda özel ledli aydınlatma çalışmaları yapılacak” denildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.