TürkiyeSON - 23.09.2023 -

Malatya’da 3 Mayıs Türkçülük Etkinliği

Malatya’da 3 Mayıs Türkçülük Etkinliği

3 Mayıs Türk Milliyetçileri günü tüm dünyada ve Türkiye’de kutlanıyor. Malatya Ülkü Ocakları tarafından eski belediye alanında geniş katılımlı etkinlik düzenlendi.

malatya ülkü ocakları21Malatya Ülkü Ocakları  organizesiyle düzenlenen etkinliğe MHP Malatya milletvekili adayları ile çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte Malatya Mehteran Takımı takımı tarafından gösteri sunuldu.Etkinlikte günün önemine ilişkin konuşma yapan Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzefer Karaca,” Türk milletinin bir takım yabancı ve yerli düşmanlar tarafından soysuzlaştırma, ayrıştırma ve bölüştürme gayretlerine karşı 3 Mayıs Türk ruhunun daima, sonsuza kadar yaşaması dileğiyle bütün Türk milletinin Türkçülük günün kutluyoruz” dedi.

 

‘ASLA SAPMAYACAĞIZ’

 

Karaca konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Hatırlanacağı üzere, 1940’larda Türk milliyetçileri II. Dünya Savaşı’nın sona yaklaştığı sırada yaşanan konjonktürel değişimlere paralel olarak tavır değiştiren zamanın iktidarı karşısında, inandıkları doğruları savunmaya devam etmişlerdi. Haksız suçlamalar ve tabutluklar onları inançlarından ve ülkülerinden vazgeçiremedi. Her türlü baskı ve yıldırma girişimine ve yapılan tutuklamalara rağmen 3 Mayıs 1944 tarihinde Ankara’da Türkçüler tarafından gerçekleştirilen nümayiş gayrı milli her türlü harekete karşı bir başkaldırı olmuştur. Bu gün de bu büyük hareketi saygıyla anıyoruz.3 Mayıs 1944 tarihiyle sembolleşen Türkçülük hareketinin kahramanlarını başta Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere minnetle anıyoruz. 1944’te daha önceleri Türkçüyüm diyen bazıları konjonktüre göre, esen rüzgara göre yön değiştirdiği bir dönemde Türk Milliyetçileri ses verdiler. Bugün 71 yıl sonra, yine bir takım çevreler zamanın şartlarının etkisiyle bazı yollara sapabilirler. Ama biz tarihimizin bize gösterdiği istikametten asla sapmayacağız.Rüzgara göre değil tarihimize göre, imanımıza göre yaşayacağız. Atsızların, Toganların, Sançarların, Türkeşlerin yükselttiği Türk milliyetçiliği bayrağını daha da yükseğe taşımayı kendimize görev addediyoruz.Bu düşüncelerle bütün Türk milletinin 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutluyor, 3 Mayıs ruhunun ebediyen yaşamasını temenni ediyoruz”diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: