TürkiyeSON - 22.04.2024 -

Malatya’da ARFF Günü etkinliği

Malatya’da ARFF Günü etkinliği

Malatya Havalimanı ve ARFF şefliğinin ortaklaşa program düzenledi.Malatya Havalimanın da  5-6 Mart Hava Kurtarma Yangınla Mücadele bayramı için program düzenlendi.

Ulaştırma Memur Sen Malatya Şube Başkanı Mustafa Adak, ARFF memurlarının yaptığı işin önemli olduğunu belirterek, ARFF memurlarının işinin hayat kurtarmak olduğunu söyledi.

“Kahraman ARFF personeline”DSC_0159

Mustafa Adak, “ARFF memurları ülkemizdeki havalimanlarını kullanan yerli ve yabancı uçaklarda oluşabilecek herhangi bir kaza, kırım durumunda yas da bina ve tesislerde oluşabilecek yangınlara karşı önlem almak ve çıkabilecek yangınlara zamanında müdahale bulunmak üzere 7 gün 24 saat gözlerini kırpmadan çalışmaktadır. can kurtarmak içi canını feda eylemekten asla çekinmeyen cesur ve kahraman ARFF personeline, görevinin mahiyeti nedeniyle hiç ihtiyaç duyulmamasını temenni ediyoruz.  Ancak ihtiyaç duyulması halinde tüm ARFF memurlarının en suratli ve en etkili şekilde her türlü yangın ve kazaya müdahale edecek yetenekte olduklarını da biliyoruz” diye konuştu

Cankesen’e teşekkür

Adak, şunları belirtti: “2005’te yardımcı hizmet grubuna düşürülen  ARFF memurları sendikamız ve Konfederasyonumuzun azimli takibi ve talebi üzerine 2012’deki toplu sözleşmede Genel idari Hizmetler sınıfına geçirilmiştir. Bu süreçte emeklerini ve özverisini esirgemeyen başta Genel başkanımız Can Cankesen’e teşekkürü bir borç biliyoruz. Ulaştırma Memur Sen olarak inşallah sizleri teknik hizmetler sınıfına geçirmek adına yapılabilecek her türlü bürokratik ve siyasi girişimlerde bulunuyoruz ve bulunmaya devam edeceğiz”

Adak, “Sivil Toplum örgütü olarak Ulaştırma memur sen DHMİ çalışanlarının tüm ünvanların ve 10 bin DHMİ çalışanı kardeşimiizn yanında olmaya ve sorunları çözmeye devam edecek” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.