TürkiyeSON - 26.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Malatya’da Başvuru İzdihamı

Malatya’da Başvuru İzdihamı
Reklam

Malatya Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İş-Kur İl Müdürlüğü ile yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında; Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşlerinde geçici olarak çalıştırılmak üzere 100 personel için kura çekimi yapıldı.

Kura çekimine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Adıyaman, İŞKUR yetkilisi Fikret Sarıcı ve vatandaşlar katıldı.

İŞKUR İl Müdürlüğüne başvuran 908 vatandaşın kura çekimi Yeşilyurt Belediyesi’nin Yakınca’da bulunan belediye binasında gerçekleştirildi. Noter huzurunda gerçekleşen kura çekimini iş başvurusunda bulunanlar tarafından yapıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “Hizmet üretirken en çok zorlandığımız konu istihdam sorunu. Vatandaşlarımızın en büyük talebi Belediye’de bir işe girmek. Gönül ister ki müracaat eden tüm vatandaşlarımıza istihdam sağlansın. Ancak Belediyemizin imkân ve şartları sınırlı, imkânlarımız ölçüsünde istihdam sağlamaya gayret ediyoruz. Belediye Binamızda noter huzurunda vatandaşlarımızın katılımıyla bugün yapılan çekilişte Fen işleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik işlerinde istihdam etmek üzere toplamda 908 kişi müracaat etti. Yapılan çekiliş ile 100 kişi belediyemizde TYÇP kapsamında istihdam edilmek üzere hak kazandı ” dedi.

İş-Kur İl Müdürlüğüne Yeşilyurt Belediyesinde çalıştırılmak üzere başvuran 908 kişiden 100 asil olmak üzere 44 kişi yedek alım gerçekleştirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: