TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Malatya’da Bir İlk Çamlıca Kolejinde Yabancı Dil Eğitimi

Malatya’da Bir İlk Çamlıca Kolejinde Yabancı Dil Eğitimi

 Malatya’da bir ilk Çamlıca kolejinde İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça eğitimi

Malatyalı Gazeteciler bugün sabah Çamlıca Kolejinde buluştu. Malatya eğitiminde bir ilk iki öğretmenli eğitim-öğretim Çamlıca okulları, Malatya Çamlıca Kolejinde dört dilde eğitim veriliyor. Gazeteciler Özel Çamlıca kolejini gezdi.

EĞTİM’DE İLKE İMZA ATAN  ÖZEL ÇAMLICA KOLLEJİ

KAPILARINI GAZETECİLERE AÇTI…

Çamlıca Koleji Malatya Kampüsü kurucusu Mustafa Sarıtaç, Kampüs Müdürü İrfan Uyan birer konuşma yaptı.

Kampüs müdürü İrfan Uyan eğitimde kalete ile yollarına devam ettiklerini dile getirdi.

Daha  sonra gazeteciler de Çamlıca Koleji ile ilgili görüş belirttiler.

Basın İlan kurumu Müdürü Nihat Abacı, Gazeteciler Ali Aladağ, İsmail Karataş Ali Özpolat,Kerem Altın.İbrahim Yoldaş ve İbrahim Göçmen  çamlıca koleji ile ilgili görüşlerini ifade ettiler.

Çalmıca Koleji Kampüsü Fahri Kayahan TSK Loj. Grş. MKS Yanı Yeşilyurt / Malatya adresinde eğitim-öğretim veriyor. 4 dilde eğitim veren ve son teknoloji ile eğitimini sürdüren Çamlıca Koleji uygulamaları ile de beğeni alıyor. İki öğretmenli eğitim-öğretim yapılıyor Çamlıca kolejinde. İngilizce, Fransızca, Rusça ve Almanca eğitim yapılıyor.

Çamlıca Koleji Kampüs kurucusu Mustafa Sarıtaç ‘tan mesajlar:

“Öğretimde, ”yetenek ağırlıklı tam öğrenme” modeliyle okullar zincirine yelken açan çamlıca okulları sizin teveccühünüzle yeni kampüsler açmaya devam ediyor.

Yılların deneyim ve birikimlerini tüm Türkiye’ye taşıyor.

Özel Çamlıca Koleji olarak uyguladığımız eğitim-öğretim teknikleri, öğrencilerimizde ekip ruhunu oluşturacak, disiplinden taviz vermeden sistemli ve prensipli çalışarak onları hayata hazırlayacak, sürekli araştırma ve gelişmelerine fırsat yaratacak zemini oluşturmakta ve başarının sırrını keşfetmelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca analiz ve sentez yapabilen, pratik hayatta da inisiyatif kullanabilen insan modelini, eğitim sistemimizin odağına koyarak çalışmalarımızı şekillendirdik.

Bizi diğer rakiplerimizden üstün kılan farkındalıklarımızın bir kısmını anlattığımız bu katalogda göreceğiniz gibi, Çamlıca okullarının olmazsa olmazı tabi ki matematik. Tüm sınıflarımızda matematik ders saatlerine, yorumlamasına ve yeteneğe dayalı soru kalıplarına ayrı bir önem veriliyor. Yine Türkiye ‘ de çok az bir örneği olan ( Malatya’ da ise ilk kez ) ilkokul 1.sınıflara ” iki öğretmenli eğitim-öğretim ” uygulaması bizi farklı kılan diğer bir unsur. Bunun dışında Çamlıca TV uygulaması, veli-öğrenci-okul iletişim ağı olan Çamlıca NET, Hayata hazırlık dersleri, akıl oyunları, Temalı lego, puzzle, değerler eğitimi, öğrenci başkanlıkları seçimi, Denea sınıfı, farklı yabancı dil seçenekleri, çok farklı ve ergonomik sınıf dizaynlarımız, kadro seçimindeki titizlik, Model uçak ve robot atölyesi, zengin kulüp seçenekleri, açık büfe yemekhanemiz, biliyoruz ki bizi diğer kurumların önüne geçiren farklılıklarımızdır.

Sınırlı sayıda ”özel” öğrencilerin eğitim ve öğretim göreceği Çamlıca Okulları Malatya kampüsü gelecek yıl farklı kampüs binalarını da hizmete koymanın çalışmalarını yapıyor.

Düşünen, sorgulayan ve çözümleyen nesiller için Çamlıca okulları bütün birikimiyle çalışmaya devam edecek.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.