21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da çöpe, Elazığ’da yem fabrikasına

Malatya’da çöpe, Elazığ’da yem fabrikasına

Elazığ Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza atarak, bayat ekmeklerin çöpe atılmasının önüne geçeceksfd

Elazığ Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilen “bayat ekmek toplama kutuları” şehrin muhtelif yerlerine yerleştirilecek. Belediye personelleri tarafından toplanan bayat ekmekler, çöp yerine yem fabrikaları ve besi çiftliklerinde kullanılacak.
Destek Hizmetleri Müdürlüğü atölyesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “bayat ekmek toplama kutuları” hakkında Çevre Koruma Kontrol Müdürü Mustafa Tepe’den bilgiler aldı.
Bayat ekmek toplama kutularını şehrin muhtelif noktalarına yerleştirmeye başladıklarını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ‘İlk etapta 100 adet bayat ekmek toplama kutuları yerleştireceğiz. Talepler doğrultusunda bu sayıyı artıracağız’’ dedi.
Başkan Yanılmaz şöyle konuştu: “Hemşerilerimiz, evde artan bayat ekmeklerini getirip bu kutulara bırakacaklar. Bu kutular iki günde bir kontrol edilerek, bayat ekmekler toplanacak. Bir çeşit köprü görevi üstlenecek olan ekiplerimiz, kullanılacak yerlere teslim edecekler.’’

Amaçlarının öncelikle ekmek israfını önlemek olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, ‘’Bir dilim ekmeğin israf edilmemesi lazım. Ancak hayatın gerçeği, ne yazık ki evlerimizde bayatlayan ekmeklerimiz oluyor. Bu bayatlayan ekmekleri çöpe atmaktansa, en iyi şekilde değerlendirmenin yolunu arıyoruz. Bu çalışmamız da bunlardan biridir’’ şeklinde konuştu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. admin dedi ki:

    Mesajınız…

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.