TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Malatya’da İki Caddede Tek Yön Uygulaması Başladı

Malatya’da İki Caddede Tek Yön Uygulaması Başladı

Halep ve Mimar Sinan Caddelerinde TEK YÖN uygulaması başladı

TRAFİKTE TEK YÖN UYGULAMA ALANI GENİŞLETİLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde başlatmış olduğu değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik sıkışıklığının ortadan kaldırılması, daha rahat ve sağlıklı bir trafik akışının sağlanması amacıyla başlatılan tek yön uygulama alanları genişletiliyor.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre; Malatya genelindeki trafik sıkışıklığının giderilmesi için daha önce birçok cadde ve sokakta uygulanan ve başarı sağlanan uygulama, Mimar Sinan ve Halep Caddeleri ile Güllüce sokakta da uygulanacak.

İşaret ve levha çalışmaları tamamlanarak, uygulama başlatıldı

Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaşım Kordinasyon Merkezi) tarafından yapılan toplantıda; Halep Caddesi ve Güllüce Sokak, Halep Caddesinin İnönü Caddesi bağlantısı ile Alâeddin Sokak bağlantısına kadar olan kısmı ve devamında Zapcıoğlu Caddesi ile Alâeddin Sokak bağlantısında olan Güllüce Sokağın Batı – Doğu yönünde, tek yön uygulamasının başladığı, Zabcıoğlu Caddesi ile Emeksiz Caddesi arasında olan Mimar Sinan Caddesinin Doğu – Batı Yönünde ise devam eden yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının bitirilmesiyle tek yön uygulamasının başlayacağı belirtildi.

UKOME (Ulaşım Kordinasyon Merkezi) tarafından alınan karar doğrultusunda tek yön uygulaması başlatılan Mimar Sinan, Halep Caddesi ve Güllüce Sokakta Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından gerekli uyarı işaretlemeleri yapılarak tek yön uygulamasına başlanmış olup trafik sıkışıklığının yaşanmaması için araç sahiplerinin kurallara uymaları istendi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.