25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da İstihdam Fuarı Düzenlenecek

Malatya’da İstihdam Fuarı Düzenlenecek

4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı (MAİF) 17-19 Ekim tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.fuar

‘Bu fuarda iş var’ sloganı ile düzenlenecek olan fuarla ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ile İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Altun, Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, 4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı’nın Malatya Valiliği koordinasyonunda İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini kaydetti. Akın, fuarın 17-19 Ekim tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde yapılacağını ifade ederek, “Düzenlenecek olan istihdam fuarı ile Malatya’daki iş gücünü arz edenlerle iş gücünü talep edenleri buluşturmak ve mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları konusunda taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesi amaçlanmaktadır” dedi. Fuarın, ‘Bu fuarda iş var’ sloganı ile düzenleneceğini dile getiren Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı ile ilimizde faaliyet gösteren ve istihdama katkıda bulunan firmalarımız, nitelikli iş gücüyle buluşturulacak, firmaların ve insan kaynakları yöneticilerinin kaynaşması ile birlikte firmalar arası iş birliğine katkı sağlanacaktır. Ayrıca fuar kapsamında firmaların kendilerini tanıtmalarına olanak sağlamakla beraber fuar duyuru ve kitapçıkları ile firmaların bölgemizde ve ulusal anlamda tanınmalarına yardımcı olunacaktır.”

Fuar kapsamında seminer verilecek

Fuar kapsamında İş-Kur personellerinin çeşitli bilgilendirmelerde bulunacağını kaydeden Akın, “İlimizdeki kuruluşların kısa ve orta vadede verimli, nitelikli iş gücü kaynağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlanmasına yardımcı olacak fuarımızda, fuar süresince İş-Kur İl Müdürlüğü personeli olan iş ve meslek danışmanları tarafından ziyaretçiler, iş piyasası ve meslekler konusunda bilgilendirilecektir” diye konuştu. Akın, fuar kapsamında seminer verileceğini de belirterek, “4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı kapsamında 18 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’da ülkemizin tanınmış kardiyologlarından ve Malatya’nın sevilen isimlerinden İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir ve CMC insan kaynakları müdürü Umut Türk, kariyer günü kapsamında fuar ziyaretçilerine seminer verecek. 17 Ekim saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan ve organizasyonu Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yapılacak olan 4. MAİF fuarımız 19 Ekim’e kadar açık kalacaktır” dedi.

İşçi ve işverenin buluştuğu bir fuar olacak

İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Altun ise, 17-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı’na bütün Malatyalıları beklediklerini ifade etti. Fuar kapsamında işçi ve iş verenin bir araya geleceğini belirten Altun, “Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, İnönü Üniversitesi’ne fuarımıza yaptıkları katkıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. ‘Bu fuarda iş var’ sloganıyla bu fuarımızı düzenleyeceğiz. İnşallah Malatya’da işçi ve iş verenin buluştuğu fuar olur. Bütün Malatyalıları bu fuara bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.