TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Malatya’da Kağıt Rölyef Kursu Açıldı

Malatya’da Kağıt Rölyef Kursu Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sanat Galerisi’nde yoğun olarak düzenlenen sanatsal kurslara bir yenisi daha eklendi.

Kağıt Rölyef Kursu’nun da sanatseverlere sunulduğu galeri, büyük ilgi görüyor.

MABESEM kapsamında düzenlenen sanat kursları, her geçen gün arttırılarak sürdürülüyor. Kısa bir süre önce açılan Kağıt Rölyef Kursu da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Gün içerisinde iki ayrı grupla ders yaptıklarını kaydeden Kağıt Rölyef Kursu Usta Öğreticisi Emine Özer, “16 yıldır bu meslekle uğraşıyorum. Kağıt Rölyef, Osmanlı’dan günümüze gelen geleneksel sanatlarımızdan biri. Özellikle son yıllarda yeniden rağbet görmeye başladı” dedi.

Kağıt Rölyef Sanatının 10 adet resmin üzerine boyut verilip kesilerek tekrar yapıştırılması suretiyle meydana geldiğini anlatan Özer, “Çalışmalarımız aşama aşama devam etmektedir. Bayanlarımızın büyük bir sabırla ve zevkle yaptıkları bir çalışma. Sonuçta çok güzel tablolar ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Herkese tavsiye ediliyor

Kursiyerlerden Fatoş Kocaaslan, kardeşi Hacer Belek ile birlikte kursa geldiğini kaydederek, “Bu sanat dalıyla uğraşmak gerçekten çok zevkli. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

Nursel Seyhun da kursa olan beğenisini dile getirerek, “Kursumuz güzel gidiyor. İlgi duyanlar buradan rahatlıkla yararlanabilirler” dedi.

Zarife Üstündağ ise özellikle güzel bir meşguliyet arayan bayanlara kursu tavsiye ettiğini belirterek, “Evde sıkılan, hanımlar buraya gelebilirler. Yaptığınız işten başka hiçbir şey düşünmüyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere ilgili herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.