26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Malatya’da Maksat derneği kuruldu

Malatya’da Maksat derneği kuruldu

Malatya kültür sanat ve turizm derneği (Maksat Derneği) kurucu başkanı Mustafa Kumtepe yaptığı açıklamada;

1000507_10200651760150270_1764138083_nDünyadaki kültür ve sanat üretiminin seçkin örneklerini, yeni girişimleri ve değişik akımları Malatyadaki sanatseverlere sunmak, Malatya’nın kültürel zenginliğini dünyaya tanıtmak ve Malatya’yı uluslararası kültür-sanat platformunun önemli merkezlerinden biri haline getirmek, Malatya’mızı kültür sanat kentleri arasında ön sıralara taşımak; kültür ve sanat yoluyla ulusal ve evrensel, geleneksel ve çağdaş değerler arasında sürekli ve kalıcı bir etkileşim sağlamak ve kültür politikalarının oluşturulmasında etkin rol oynamak amacı ile kurulumuzu tamamladık.

 Ne mutlu bizlere ki Malatya’mızın değerlerini bilen, Malatya’lı olma ve o kimliği layıkıyla taşıma derdinde olan kurucu üyelerimizle bu görevi üstlenmek ve harekete geçmek bizlere nasip oldu.Kumtepe: “Kurucu üyeler arasında Malatya’mızda birçok kültürel ve sanatsal alanda çalışmalar yapmış, önemli projelere imza atmış yönetmen Ömer Konakçı ve ekibi de yer almaktadır” dedi.Kumtepe son olarak: “Maksat kültürümüzü yaşatmak, Maksat sanata ve sanatçımıza destek olmak, Maksat Malatya’mızın turizmine katkı sağlamaktır. Bu anlamda uzun ve kısa vadede hedefler belirleyip konferanslar, sempozyumlar, çalıştaylar ve festivallerle karşınızda olacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.