21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da metal işçileri eylem yaptı

Malatya’da metal işçileri eylem yaptı

Metal
Akşam saatlerinde sendika binası önünde toplanan grup ellerinde pankartlarla PTT binası önüne kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan SES Mali Sekreteri Mehmet Vadi, “Tüm Türkiye, yıllardır insanca yaşama ve çalışma talepleri karşılanmayan, çalışma koşulları dayanılmaz hale getirilen metal işçilerinin yedinci gününe giren direnişe tanıklık ediyor” dedi.

 
Vadi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Tüm işçiler, emekçiler gibi toplu sözleşme sürecine doğru ilerleyen kamu emekçileri de metal işçilerinin direnişinden gereken dersi çıkaracaktır. Metal işçilerinin talepleri, bu ülkenin kayıt dışılığa, taşeronluğa, güvencesizliğe, iş cinayetlerine, toplu satış sözleşmesi ile köleliğe itilen milyonlarca ve emekçinin talebidir. Bu nedenle metal işçilerinin onurlu direnişiyle dayanışmak tüm işçilerin emekçilerin görevidir. Emekten, haktan ve işçiden yanan olmayanla, bu dayanışmayı, birlikteliği, örgütlülüğü sağlayan işçilerin, emekçilerin ortak ve birleşik mücadelesi karşısında kumdan kaleler gibi yıkılmaya mahkumdur”

 

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.