14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da okur yazarlık

Malatya’da okur yazarlık

Okuryazarlılık-Eğitimi-Verilecek

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” kapsamında Uzman Eğitimci Şengül Korkut, ekolojik okuryazarlık konusuyla ilgili sunum ve söyleşi yapacak. TEMA Vakfı gönüllüsü ve ekolojik okuryazarlık eğitimcisi olan Korkut, yapacakları çalışmanın keyifli, eğlenceli etkinliklerle dolu olacağını ve fotokampın renkleneceğini belirtti. Böyle bir çalışmayı memnuniyetle ve seve seve yapacağını belirten TEMA gönüllüsü Şengül Korkut, herkesi fotokampa davet etti.

 

MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Aladağ, fotokamp kapsamında birçok fotoğraf sanatçısının, Milli Dağcı Doğan Palut’un, jeopark konusunda çok güzel çalışmalar yapmış olan Doç. Dr. Gülpınar Akbulut’un ve ekolojik okuryazarlıkla ilgili sunum ve söyleşi faaliyetini gerçekleştirecek olan Uzman Eğitimci Şengül Korkut’un fotokamp katılımcılarının farklı ilgi alanlarına hitap edecek isimler olduğunu ve isimleri Malatya’da, Levent Vadisi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

ŞENGÜL KORKUT KİMDİR?

Ardahan-Hanak-Avcılar Köyünde doğdu. İstanbul Yeşilyuva İlkokulunu, Küçükçekmece Lisesi’ni bitirdi. 1987’de Trakya Üniversitesi Çanakkale Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Erzurum-Adıyaman ve Malatya olmak üzere üç ilin farklı bölgelerinde sınıf öğretmenliği yaptı. Halen Malatya Merkez Fırat İlkokulu’nda Üstün Zekalılar Eğitimi üzerine MEM’in proje sınıflarında görev yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünde lisans tamamladı. Malatya İnönü Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi yapıyor. Tarih bölümünde yüksek lisans araştırmalarını doğa eğitimi üzerine yoğunlaştıran Korkut, kültür ve sanat çalışmaları kapsamında, birçok yerel ve ulusal televizyonlara türkü ve sunum programları yapmakta, halkların yaşayışları ve oluşturdukları kültürleri ile yakından ilgilenmektedir. TEMA Vakfı Gönüllü üyesi olarak birçok faaliyette bulunmakta, ayrıca Ekolojik Okur Yazarlık Öğretmen Eğitimcisi olarak doğa eğitimleri çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. MAFSAD’ın aktif üyesi olan Korkut, ülkemizin tarihini ve kültürünü tanıtıcı amatör fotoğraf çalışmaları da yapıyor. Çok yönlü kişiliğiyle tanınan Korkut, evli ve iki çocuk annesidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.