22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da Saatte 20 Ton Emülsiyon Üretilecek

Malatya’da Saatte 20 Ton Emülsiyon Üretilecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek kapasitesi artırılan emülsiyon üretim merkezi üretime başladı.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Tesisler ve Makine Şube Müdürlüğünün Tavşantepe Mevkiide bulunan tesislerine kurulan emülsiyon üretim merkezi Türkiye de ilk olma özelliğini taşıyor.

Kışın çevre dostu karışım üretecek

Yol yapım işlerinde asfalt yapıştırıcısı(CRS1) ve sathi kaplama asfaltta kullanılacak emülsiyon(CRS2) aynı anda üretecek olan merkezi Büyükşehir Belediyesi mühendisleri dizayn etti. Emülsiyon üretim merkezi saatte 20 ton emülsiyon üretecek.Büyükşehir Belediyesinin özellikle kırsal mahallelerde yaptığı sathi kaplama asfalt çalışmalarının kalitesini ve iş hızını artıracak merkez, kış aylarında da kaldırımların temizliğinde kullanılacak çevre dostu karışımları üretecek.

Çakır: Milyonlarca lira tasarruf sağlayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesinin insan odaklı hizmetler ürettiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, amaçlarının Malatya’nın yollarını standartlara uygun, güvenli hale getirmek olduğunu söyledi.

Malatya’nın var olan sorunlarını ortadan kaldırmak için 5 yıllık bir plan yaptıklarını ifade eden Başkan Çakır, “Projeleri hayata geçirmek için ilk olarak iş makineleri, araç ve gereçler aldık. Seyyar konkasör ve asfalt plentleri aldık. Yapılan işin kaliteli olması için bilimsel çalışmalara önem verdik. Bunun içinde agrega ve asfalt laboratuarı kurduk. İlçelerimize kurduğumuz ve üretime başlayan 16 taş ocağımız bu planlamaların birer parçası. Bu pazılın en önemli aheng taşlarından biride kapasitesini artırdığımız bu emülsiyon merkezimizdir. Merkezimiz saatte 20 ton emülsiyon üretiyor. Bu merkezi Türkiye de ilklerin öncüsü Malatya Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdi. Merkezin bütün dizaynını Büyükşehir Belediyesi mühendisleri yaptı. Malatya Büyükşehir Belediyesi kurduğu bütün tesisleriyle milyonlarca lira tasarruf sağladı. Hem de kaliteli hizmetler üretmeye başladı” dedi.

Malatya’nın her caddesini her sokağını merkezden kırsala ayırt etmeden daha güvenli ve kaliteli hale getirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Malatya’nın her noktasında geceli gündüzlü çalışmalar yapıyoruz. Yapılan bu çalışmalardan dolayı zaman zaman halkımıza rahatsızlık verdiğimizi biliyoruz. Bunun için şimdiden herkesten özür diliyoruz. Biz Malatya’yı ve Malatyalıları seviyoruz. Sevgiyle hizmet ediyoruz. Bu merkezin yenilenmesinde emeği geçenler başta olmak üzere, sahada şartlar ne olursa olsun çalışan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.