TürkiyeSON - 22.03.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya’da trekking yürüyüşü

Malatya’da trekking yürüyüşü

Darende Güldeste Derneği tarafından yürütülen, Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Bilinçli Gelecek; Bilinçle Gelecek” projesinin sportif etkinliklerinden olan Trekking (doğa yürüyüşü) dernek yönetimi, vatandaşlar ve gençlerin katılımıyla yapıldı.

 

Darende Trekking50 civarında katılanın olduğu yürüyüşün çok zevkli geçtiğini ve hiç bir aksaklık ve sıkıntı yaşamadan döndüklerini belirten proje koordinatörü Akif Ateş “grup üyeleri ile birlikte çarşı mevkiinden Hacılar kısık bölgesine kadar keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. İlçemizin gelişmesinde büyük katkı sağlayacak olan dağ ve doğa turizminin gelişmesinde bu tür aktivitelerin büyük bir önemi var. İlçemizin bahar şartlarını yaşamak, güzelliklerini görmek doğada yürüyüş yapma keyfini yaşamak için bu yürüyüşü düzenledik.

 

Trekking ya da Türkçe adıyla “Doğa yürüyüşleri” doğayla iç içe, mesafeleri yürüyerek aşacağınız, kişisel herhangi bir beceri gerektirmeyen bir spor türüdür. Çoğunlukla dağcılıkla ve tırmanmayla karıştırılan trekking veya Doğa Yürüyüşü, kendini dinç hisseden, sağlık problemi olmayan her yaş grubundan insanın katılabileceği türden bir etkinliktir. Yürüyüşe ilgi de beklentimizin üzerinde oldu. Hiçbir aksaklık ve sıkıntı yaşanmadan döndük. Bu da bizim için büyük bir sevinç nedeni” diye konuştu.

 

 

Sosyal projelere önem verdiklerini belirten Dernek başkanı Murat Gülöz ise; “Bir çok yaş grubundan doğaseverin bulunduğu yürüyüşün ardından katılımcılara ikramlarda bulunduk. Tohma çayı kenarında hoş sohbetlerin yapıldığını gözledik. Bu faaliyetimize çocuklarımızı da dahil ederek doğa ve çevre bilincinin gelişmesini sağlamalıyız. Onca yolu yürümüş olmalarına rağmen, dönüş yolunda etrafınızdakilerin gözlerinin içinin güldüğünü, yanakların renklendiğini görebiliyorsanız, belki de dünyanın en ucuz sportif faaliyeti olan doğa yürüyüşlerinin ne kadar çok severek yapıldığını da anlamış olacaksınız”.

 

 

Gülöz, Gençlik spor bakanlığına katkılarından dolayı teşekkür etti ve halktan, özellikle gençlerden bu tür faaliyetlere katılmalarını istediğini belirtirken, önümüzdeki günlerde benzeri ve farklı faaliyetler düzenleyeceklerini, faaliyetlerin derneğin web sitesinden takip edilebileceğini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: