14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da vergi rekortmeni oldu..

Malatya’da vergi rekortmeni oldu..

Malatya Özel Gözde Hastanesi ile Özel Gözde Kışla Hastanesi, Kurumlar Vergi Rekortmenliği’nde birinci oldu.

 

unnamed (2)Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Gözde Sağlık Grubunu ziyaret ederek, Kurumlar Vergi Rekortmeni olan Özel Gözde Hastanesi ile üçüncü sırada yer alan Özel Gözde Kışla Hastanesine plaketlerini takdim etti.

TAKDİR EDİLMESİ LAZIM

 Kurumlar Vergi Rekortmeni olan Gözde Sağlık Grubu’nun plaketini Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman aldı. Plaket takdimi sonrası konuşan Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, “Aslında biz vergi rekortmenlerimizin ödülünü genelde bir kokteyl düzenleyerek veriyorduk. Bu sene bakanlığımızın talimatı çerçevesinde rekortmenlerimizin ödüllerini bizzat işyerlerini ziyaret ederek vermeyi uygun gördük. Yani mülki hedeflerin işyerlerini ziyaret ediyorum. İşleri hakkında bilgiler ediniyoruz. Onların çaylarını içiyoruz, hal ve hatırlarını soruyoruz.Bundan sonraki yıllarda inşallah böyle devam edecek. Ben devletim adına vergi rekortmenlerin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Doğu illerinde ekonomi şartları gerçekten ağır. Yani bugün ki batı illerindeki gibi karlılık oranı yüksek olmayan bir yer. Bu şartlarda vergi mükellefiyeti alacaksınız üzerine birde vergi rekortmeni olacaksınız bu gerçekten taktire şayan bir olay.Marifet iltifata tabidir her zaman bizde hak edene iltifat etmeliyiz ki karşıdaki de kendi marifetlerini daha da geliştirsin” dedi.

 SON 10 YILDIR VERGİ REKOTMENİ

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman ise,Son 10 yıldır vergi rekortmenliğinin ilk sıralarını kimseye vermeyen ve son 5 yıldır da sürekli olarak birinci olan ve bu yılda sevinerek ifade etmek isterim. Diğer bir şirketimizle üçüncü sırada olmamız hasebiyle v ergi vermenin anlamını öneminin anlamış bir kurum olduğum uzu ifade etmek istiyorum. Kamu yatırımlarının temel kaynağı olan vergilerimiz her şeyden önce üreten çalışan vergisini vere bir birey olmamızla birlikte bu toplumun içerisinde yaşayan bir birey olmamız hasebiyle kamu yatırımlarından faydalanan bunların nimetlerinden istifade eden bir bireyiz aynı zamanda. Bu anlamda bu tür hizmetlere katkı sunmadan dolayı kurumum ve bireysel olarak ben ayrıca mutlu olmaktayız. Başkanımızın buraya kadar teşrif etmesi bu ödülü bize kendi elleriyle sunması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendileri de ifade etti marifet iltifata tabidir diye. Hakikaten bizde bu yaptığımız güzellikleri bu anlamda çalışmaların karşılığının görmekten bu şekilde yanımızda olduğunu görmekten ayrıca mutlu olmaktayız”diye konuştu

GÖZDE KIŞLA 3’ÜNCÜ OLDU

 

unnamed (1)Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, daha sonra Kurumlar Vergisi’nde üçüncü olan Gözde Kışla Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastanenin başhekimi Dr. Bülent Bozyiğit‘e plaketini takdim etti. Ziyarette konuşan Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, “Vergi rekortmenlerimizin ödüllerini bizzat işyerine giderek teslim etmeyi uygun gördük. Bu sene rekortmenlerin bir özelliği var. Kurumlar vergisinden hem birinci hem üçüncü olan mükellefimiz Gözde Grubu mensubu. Birincilik ödülünü az önce birinci olan şirketimize teslim ettik. Şimdi kurumlar vergisinde üçüncü olan şirketimizi de ziyaret ediyoruz. Ödüllerini takdim ettik. Biz sadece vergi rekortmenlerini değil onun dışında rekortmen olmamış ama vergiye gönüllük konusunda sıkıntısı olmayan vergisel ödevlerini zamanında yerine getiren mülki hedeflerimizi de ziyaret ediyoruz. Bu hafta içersinde olabildiğince mülki hedeflerimizi ziyaret etmeyi düşünüyoruz. İnsanları teşvik etmek gerekiyor neticede bu mükelleflerimiz tüm zorluklara rağmen Malatya gibi zor bir ilde ekonomik faaliyet gösteriyorlar. Tüm bu zorluklara rağmen vergi rekortmeni olmuşlar ve en çok vergi ödeyen konuma yükselmişler. Gözde Grubunun zaten önceki yıllarda da vergi rekortmenliği var. Ben bu faaliyetlerden dolayı Gözde grubu ve şirketlerine ayrı ayrı tebrik ediyorum ve devletim adına teşekkür ediyorum kendilerine” diye konuştu.

HERKESİN BUNU YAPMASI LAZIM

Gözde Kışla Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Bozyiğit de, “Buraya bu ödülü getirerek bizi onurlandırdınız. Biz yıllardır grup olarak ana şirketimiz ve bizle bir küçük olarak hep ilk onda son birkaç yıldır da ilk beş içerisindeyiz. Bunun onurunu gururunu yaşıyoruz gerçekten. Keşke herkes bizler gibi duyarlı olsa diyorum. Sonuçta vergi kutsal bir hadise. Herkes bizden bekli çok daha büyük kurumlar olmasına rağmen, vergi verecek çok daha büyük kururumlar olmasına rağmen bizim hastanemiz bu büyüklükte bir hastane olarak özellikle diğer büyük şirketimizi katmıyorum ama bizim boyutumuzda bir hastanenin ilk üçe girmesi de biraz düşündürücü diye düşünüyorum. Tabi ki de vergi bizim görevimiz. Herkesin de bunu yapması gerek. Bizim bir beklentimiz var daha öncede belirtmiştim. Bunu bir teşvikini olması. Yani biz ilk beşe giriyoruz evet ama boyutumuzla bir sistem sağlıyoruz. Vergimizi kuruşu kuruşuna ödememiz gerek” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.