14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

“Malatya’dan 6 Milletvekiliyle yola devam edeceğiz”

“Malatya’dan 6 Milletvekiliyle yola devam edeceğiz”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bayram Taşkın, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimde yapılan bütün hesapları altüst edeceklerini ifade ederek, Malatya’da 6’da 6 yapacaklarını söyledi.

 

987218 (1) AK Parti’nin 13 yılda destan yazdığını, 7 Haziran’da da buna bir yenisini daha ekleyeceğini belirterek, “Bu bir davadır. Bu bütün dünyaya örnek olacak bir davadır. Allah’ın izniyle Malatyalılar buna bir kez daha destan yazacak. Bütün teşkilatımızla el ele verip, 7 Haziran’da bütün hesapları altüst edeceğiz” dedi.

 

Malatya’dan 6 milletvekiliyle yeni dönemde meclise gideceklerini ifade eden Taşkın, hep birlikte daha büyük projeleri hayata geçireceklerini belirtti.
Taşkın, AK Parti’nin başlatmış olduğu büyük bir proje olan çözüm sürecinin nihayete erdirilmesi için genel seçimin büyük önem taşıdığını ifade etti. Taşkın, Türkiye’nin en büyük demokratikleşme hamlesi olan sivil anayasanın inşası projesinin hayata geçirilmesi adına 7 Haziran’ın büyük önem arz ettiğine dikkat çekerek, başkanlık sistemi içinde önemli bir süreç yaşadıklarını belirtti. Taşkın, CHP ile MHP’nin ısrarla 7 Haziran sonrası bir koalisyon rüyası gördüklerini belirterek, “Bir araya gelmezler demeyin, Allah korusun yine 2002 öncesine, o kötü dönemlere Türkiye’yi götürmek için var güçleriyle çalışıyorlar. O dönemdeki ekonomik ve sosyal sıkıntıları hepiniz hatırlarsınız. İnşallah 7 Haziran’da sandığa sarılırsanız, Türkiye bir kez daha 2002 öncesini yaşamayacaktır ve AK Parti hükümet olmayı sürdürecektir” diye konuştu.
Demokrasinin, anayasal süreçle taçlandırılması açısından genel seçimin büyük önem taşıdığına değinen Taşkın, “Türkiye’nin demokrasi yolunda ilerlemesi için anayasa kaçınılmazdır. 35 yıldır darbe ürünü bu anayasayla, artık memleket idare edilemez hale gelmiştir. Halkın iradesinin yansımış olduğu TBMM’de 21. yüzyıla yakışır bir anayasayı milletimizle buluşturacağız” diye konuştu.

Taşkın, çözüm süreci konusunda önemli adımların atıldığını da kaydederek, şunları söyledi:

 

“Hükümetimiz ve iktidarımızın kararlı duruşu, vatandaşımızın güveni ve desteği sayesinde; bugüne kadar nasıl ki bin yıldır birlikte yaşamışsak, inşallah bundan sonra da kıyamete kadar birlikte yaşayacağız. Bu büyük projedir. Bu büyük proje, bünyesinde risklerde barındırmaktadır. Bu büyük projeyi akamete uğratmaya çalışan güçler olacaktır. Hem uluslararası güçler hem yerli iş birlikçileri. Ancak biz inanıyoruz ki halkımızın o kararlı duruşu hükümete olan güveni sayesinde inşallah bu seçimde de bugüne kadar olduğu gibi hükümetimize ve iktidarımıza büyük destek gideceğine inanıyorum ve hükümetimizde inşallah samimi adımlarla bu süreci başarıya ulaştıracaktır” diye konuştu.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE’NİN SOSYOLOJİK YAPISINA UYGUNDUR”
Taşkın, Başkanlık sisteminin hayata geçirilmesi noktasında genel seçimin büyük bir önem taşıdığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

 

“2015 seçiminin diğer bir önemi Türkiye idare sistemi bakımından artık bir dönüm noktasına gelmiştir. Bunun hukuksal zemini yeni anayasadır ancak ete kemiğe bürünmüş hali de idare şekli bakımından başkanlık sistemidir. Bu da Türkiye’miz için artık kaçınılmaz olmuştur. Parlamenter sistem sürekli beraberinde bir riski de getiriyor. Getirdiği risk koalisyonlar hükümetidir. Bu güçlü liderlerin olduğu zaman olmayabilir ama onun dışında her zaman bu riski bünyesinde getirir. İnşallah başkanlık sistemiyle hem o baraj dediğimiz siyasi partilerin çoğunun zaman zaman muzdarip olduğu sitemden bertaraf olunur. İdarede yargının yasamanın ve yürütmenin saflarının netleştiği bir sistem olur. İdarede karara alma mekanizmasının ve sürecinin daha hızlı ve aktif olduğu bir süreç inşallah başkanlık sistemiyle devreye girmiş olacaktır. Başkanlık sistemi Türkiye’nin sosyolojik yapısına, tarihsel dokusuna uygun bir sistemdir. Dünyada uygulanan modellerde çok başarılı sonuçlarını hep beraber görmekteyiz. İnşallah yeni anayasa ile birlikte başkanlık sisteminde hep beraber tartışacağız. 2015 seçimlerinden sonra ayrı bir taahhüdümüzde devletin tüm mekanizmalarına çöreklenmiş olan bu paralel yapıyı derin güçleri bertaraf etmek olacaktır. Bu da yine hükümetimizin kararlı duruşu ve vatandaşımızın desteği sayesinde olacaktır.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.